כתבו מאמר ואולי תזכו בבעלות על עיתון בחינם

לאחר שנתיים של ניסיונות מכירה כושלים הכריז הבעלים של עיתון מקומי מוורמונט על תחרות מאמרים שהזוכה בה יקבל בעלות עליו

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

רוס קונלי, הבעלים של שבועון מקומי מוורמונט רוצה שמישהו יקח לידיו את העסק שהיה מפעל חייו ב-30 השנים האחרונות. אשתו, שעמה קנה את העיתון והוציא אותו לאור, מתה ב-2011 לאחר מאבק ממושך בסרטן, ובנם היחיד פנה לתחום שימור חיות הבר. הניסיונות בשנתיים האחרונות למכור את העיתון, "הרדוויק גאזט", לא צלחו.  

לכן מנסה כעת קונלי גישה אחרת: ביום רביעי האחרון הוא הודיע על תחרות מאמרים שהזוכה בה יקבל פרס יוצא דופן – העיתון.

קונלי בן ה-71 מהעיירה הרדוויק שבוורמונט אמר ל"ניו יורק טיימס" כי הוא עדיין נלהב לגבי העיתון שקנה ב-1986, אך הוא עייף וקשה לו לעמוד בשבוע העבודה בן 60 השעות שדורש העיתון, שהתפוצה שלו היא 2,200 עותקים. כעורך והמו"ל של ה"גאזט" הוא עושה כמעט הכל – מוכר מודעות, משלם את החשבונות, עורך את הידיעות, מחלק משימות לכתבים וגם מרוקן את האשפה.

"רק משום שאנחנו לא בזרם המרכזי ולא מסקרים סיפורים ארציים, זה לא אומר שמה שאנחנו עושים לא חשוב", אמר. "אני מרגיש שהעיתון הוא עמוד תווך חשוב של הדמוקרטיה שלנו". העיתון בן ה-127 כולל כתבות על נושאים קהילתיים, כמו גם מודעות אבל והודעות על נישואים ולידות, אך הוא גם כלל לא פעם תחקירים על שחיתויות ואף על שערוריה שבגינה נגזרו על מנכ"ל בנק שבע שנות מאסר.

שערי גיליונות של העיתון הרדוויק גאזט, שבעלת עליו מוצעת למי שיזכה בתחרות מאמרים

בעיתון, שבו רק שני עובדים במשרה מלאה, ישנם גם שלושה עובדים במשרה חלקית וקבוצה של כתבים. בשנה שעברה הוא השיג הכנסות של 240 אלף דולר. הזוכה בתחרות יקבל גם את בניין המערכת, הרהיטים וכל הציוד הדרוש לניהול העסק. דמי הכניסה לתחרות, שהחלה אתמול ותימשך עד ל-11 באוגוסט, הם 175 דולר. המאמרים צריכים להיות בני עד 400 מילה ולתאר "את כישוריו של המועמד והחזון שלו לבעלות על שבועון בתשלום במילניום החדש", לפי כללי התחרות. לעיתון אין אתר אינטרנט, והמאמרים צריכים להישלח בדואר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום