המכירה הפומבית הגדולה בתולדות הספורט: כל הקריירה של הכדורגלן האגדי פלה ב-7 מיליון ד'

מי שנחשב לכדורגלן הטוב בכל הזמנים מעמיד למכירה פומבית את כל אוסף הפרסים והמזכרות שצבר במהלך חייו; יתרום ההכנסות לצדקה

גרדיאן
בלומברג
גרדיאן
בלומברג

כדורגלן העבר הברזילאי פלה, אשר נחשב לדעת רבים לכדורגלן הטוב בכל הזמנים, מעמיד למכירה פומבית את כל אוסף הפרסים והמזכרות שצבר במהלך שישה עשורים של פעילות בענף.

מומחים צופים כי האירוע שיתקיים בלונדון יהפוך למכירה הפומבית הגדולה מעולם של פריטי ספורט, עם מכירות מוערכות של עד חמישה מיליון ליש"ט (7.2 מיליון דולר).

פלה, אשר זכה עם נבחרת ברזיל בשלושה גביעי עולם, יעמיד למכירה יותר מ-2,000 פריטים שצבר לאורך השנים, בהם מדליות, גביעים, חולצות משחק, צילומים ותעודות הוקרה של הכדורגלן האגדי.

הפריט מתוך האוסף שצפוי להשיג את המחיר הגבוה ביותר הוא העתק מדויק של גביע ז'יל רימה, שהוענק לזוכות משחקי גביע העולם עד 1970, אשר עשוי להשיג מחיר של עד 410 אלף ליש"ט (590 אלף דולר).

שלוש מדליות שקיבל פלה על זכיותיו עם נבחרת ברזיל בשלושה משחקי מונדיאל שונים - הישג שאף שחקן אחר לא הגיע אליו - צפויות להימכר תמורת 140 אלף ליש"ט (200 אלף דולר) כל אחת. הכדורגל שעמו הבקיע את שערו ה-1,000 צפוי להימכר תמורת 40 אלף ליש"ט (58 אלף דולר).

פלה חוגג את שערו ה-1,000 בקריירה
פלה חוגג את שערו ה-1,000 בקריירה. "בזמן שראשי דן בעניין, בעטתי"צילום: אי־פי

פלה, בן 75, הודיע כי יתרום חלק מההכנסות מהמכירה הפומבית לצדקה, ובכלל זה לבית חולים לילדים בעיר קוריטיבה בדרום ברזיל.

"הרבה אנשים מגיבים בפליאה ואומרים לי שאני מוציא את כל הגביעים הללו מארון הגביעים שלי ומוסר אותם", אמר פלה בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "אני אומר, נהפוך הוא, אנשים שאוהבים את פלה רוצים את הפריטים הללו וישמרו עליהם".

"תרמתי חלק גדול מהאוסף שלי לעיר סנטוס, והחלטתי לאפשר גם לאוהדים ולאספנים להחזיק בחלק מהעבר שלי", הוסיף.

צילום: אי–פי

פלה הוא עדיין אחת מדמויות הספורט המוכרות ביותר בעולם, למרות שאינו שחקן כדורגל מקצועני מאז שנות ה-70. "ההחלטה למכור את הפריטים הללו לא נובעת מבעיות כספיות, תודה לאל", הוסיף פלה. "לו רציתי להרוויח מלא כסף היה מאמן כדורגל".

המכירה הפומבית בת השלושה ימים, שיערוך בית המכירות ג'וליאנס בלונדון, תתקיים בין השביעי לתשיעי ביוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום