צפו

מה קורה כשנהג במכונית טסלה סומך יותר מדי על מערכת הנהיגה האוטונומית?

נהגי טסלה נוטים לשכוח שמערכות הנהיגה האוטונומית ובקרת השיוט האדפטיבית עדיין מחייבות מעקב אנושי

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מה קורה כאשר נהג במכונית טסלה שוכח שמערכת הנהיגה האוטונומית (נקראת Autopilot) ומערכת בקרת השיוט האדפטיבית (Adaptive Cruise Control) של המכונית החשמלית עדיין לא ממש מבטיחות נהיגה בטוחה ללא שום מעקב אנושי?

דוגמה לכך סיפק סרטון שהועלה אתמול ליו-טיוב ונראית בו מכונית טסלה מדגם מודל S מנווטת את דרכה בעומס תנועה קל בכביש דו-נתיבי - כשלפתע מתנגשת המכונית ברכב מסחרי שעצר בשולי הנתיב.  

ככל הנראה, החיישנים של הטסלה עקבו אחרי המכונית השחורה שנסעה לפניה, אך לא הצליחו לזהות את התמרון שביצעה כדי לעקוף את הרכב המסחרי, שנעצר בשולי הנתיב - כך העריך פרד למברט מאתר החדשות אלקטרק (electrek).

בסרטון ניתן לראות כיצד הטסלה מאטה את מהירות נסיעתה כאשר הרכב לפניה מאט, אולם אז שבה ומאיצה את המהירות לזמן קצר מיד לאחר שהמכונית לפניה חולפת על פני הרכב המסחרי שעצר בשוליים.

החיישנים של טסלה מזהים את הרכב המסחרי הנמצא בדרכה רק לאחר שהמכונית שלפניה כבר אינה נמצאת בטווח הראייה הישיר של הטסלה.

אף כי נראה כי התאונה התרחשה במהירות נמוכה יחסית, התיאור המצורף לסרטון ביו-טיוב מעיד אחרת. "צריך להחליף את כל החלק הקדמי של המכונית, כולל חיישן חניה וקורת פלדה", כתב מעלה הסרטון. "כן, יכולתי להגיב מהר יותר, אבל כשהמכונית מאטה בצורה נכונה אלף פעמים, כבר סומכים על כך שהיא תעשה זאת בפעם הבאה. זאת פאשלה שלי", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker