מיהו המיליארדר הסודי שעזר להאלק הוגן לקבל פיצויים של 140 מיליון דולר?

הוגן זכה בחודש מארס בתביעה שהגיש נגד אתר המדיה גוקר על פרסום קטע מקלטת סקס שבה כיכב

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
האלק הוגן בבית המשפט
צילום: רויטרס

למתאבק לשעבר האלק הוגן היה גיבוי פיננסי חשאי במאבק המשפטי שלו נגד אתר המדיה והרכילות גוקר, אותו תבע בגין פלישה לפרטיותו.

היזם המיליארדר פיטר תיל סייע לממן את התביעה של הוגן, ששמו האמיתי הוא טרי ג'ין בולה, כך אמר ל"ניו יורק טיימס" אדם שהיה מקורב למשפט וביקש להישאר בעילום שם. תיל, ממייסדי פייפאל ואחד המשקיעים הראשונים בפייסבוק, הסכים בחשאי לממן את הוצאות הצוות המשפטי של בולה, לדברי המקור.

לתיל, ליברטריאן מוצהר, יש בעצמו סכסוך היסטורי עם גוקר, היות שב-2007 האתר הוציא אותו מהארון כהומו. תיל, שכיום פתוח לגבי נטייתו המינית, תיאר בעבר את האתר Valleywag שבבעלות גוקר כ"אל קאעדה של עמק הסיליקון".

חבר מושבעים בפלורידה קבע במארס כי על גוקר לשלם לבולה פיצויים של 140 מיליון דולר, לאחר שפרסם ב-2012 קטע מתוך קלטת וידאו מהעשור שעבר, בה הוא נראה מקיים יחסי מין עם אשתו של מי שהיה חבר שלו באותה תקופה.  

פיטר תיל
פיטר תילצילום: Bloomberg

מעורבותו של תיל בתביעה נחשפת לאחר שמייסד גוקר, ניק דנטון, אמר ל"ניו יורק טיימס" כי הוא מאמין שהתביעה של בולה גובתה על ידי צד שלישי מסתורי. "יש לי תחושה שזה קשור לעמק הסיליקון", אמר דנטון. המגזין "פורבס" חשף ראשון את זהותו של תיל. אין שום דבר לא חוקי במימון חיצוני של תביעות כאלה, וישנה אף תעשיה שלמה של מימון ליטיגציה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker