המיליארדר היהודי הודיע כי לא יוריש פרוטה לילדיו; "שיעשו את זה בכוחות עצמם"

מיכאיל פרידמן, האיש השני בעושרו ברוסיה והתורם הראשי לקרן פרס בראשית - "פרס נובל היהודי" - הכריז כי יתרום את כל הונו לצדקה לאחר מותו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המיליארדר היהודי-רוסי מיכאיל פרידמן אמר כי בכוונתו להוריש את כל הונו לצדקה לאחר מותו, מבלי להותיר פרוטה לילדיו.

"אינני חסיד גדול של הצהרות פומביות מסוג זה, אבל אני יכול לומר שאני הולך להעביר את כל כספי לצדקה. אני לא מתכוון להעביר כסף כלשהו לילדים שלי", אמר פרידמן בתשובה לשאלה שהוצגה לו מהקהל באירוע של מועדון פורבס הרוסי שנערך בשבוע שעבר.

מיכאיל פרידמן
מיכאיל פרידמן

הענקת סכומי כסף כה גדולים לאדם צעיר עלולה להרוס את חייו, הוסיף פרידמן, שהוא האיש השני בעושרו ברוסיה עם הון אישי המוערך ב-14.2 מיליארד דולר על ידי המגזין "פורבס".

פרידמן, בן 52, אמר עוד כי הוא רוצה שילדיו ילכו בעקבותיו וייבנו דבר מה בכוחות עצמם. פרידמן, שהוא אב לארבעה ילדים - הצעיר שבהם בן 10 והמבוגרת בת 22 - ציין כי סיבה נוספות להחלטתו היא שהוא אינו רוצה שבתו הבכורה, לורה, תמשוך אנשים בעלי כוונות זדון בגלל כסף.   

פרידמן, מייסד ומבעלי השליטה של אלפא גרופ, קבוצת ההשקעות התעשייתית-פיננסית הגדולה ברוסיה, אמר עוד כי איננו מעוניין שילדיו ישתלבו בעסקי אלפא גרופ.

אלפא גרופ, שהקימה את אלפא בנק, הבנק הפרטי הגדול ברוסיה, נמנית בין השאר גם על הבעלים של ענקית הטלקום הרוסית וימפלקום והקמעונאית השנייה בגודלה ברוסיה, X5, ואף השקיעה 200 מיליון דולר בחברת שיתוף ההסעות אובר.

פרידמן הוא התורם הראשי לקרן ג'נסיס, המממנת את פרס בראשית - "פרס נובל היהודי" - שנוסד בשנת 2012 יחד עם ממשלת ישראל והסוכנות היהודית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker