מוד'יס מפקפקת ביכולתה של ישראל לצמוח השנה ב-2.8%

נתוני צמיחה חלשים ברבעון הראשון הגבירו את חוסר הודאות לגבי עמידה ביעדי הצמיחה של האוצר ובנק ישראל וביעד הגירעון, לפי חברת דירוג האשראי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
סוכנויות הידיעות

חברת דירוג האשראי מוד'יס מפקפקת ביכולתה של ישראל לעמוד ביעדי הצמיחה והיחס גירעון-תוצר לשנת 2016, לאור .

"נתוני הצמיחה הנמוכים מהממוצע מגבירים את חוסר הודאות ביחס להנחת הרשויות בדבר צמיחה של 2.8% ועקב כך גם ביחס ליעד הגירעון של 2.9% מהתוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) בשנה הנוכחית", נכתב בדו"ח שהוציאו היום כלכלני מודי'ס. "נתוני גירעון גרועים יותר יסכנו מצדם את המשך השיפור במצב החוב הממשלתי".

לדברי כלכלני מודי'ס יהיו לכך השלכות שליליות על מצב האשראי של ישראל, אם כי הם הותירו ללא שינוי את דירוג האשראי של ישראל בדרגת A1 עם תחזית אשראי יציבה.

"אנו רוצים להדגיש כי החלק הראשון של השנה נחשב לחזק מבחינה עונתית, לאור התקבצות הוצאות ממשלתיות לקראת סוף השנה, וכי המגבלות החמורות שהיו קיימות לאורך מרבית המחצית השנייה של 2015 לא יהוו גורם השנה", כתבו כלכלני מודי'ס.

מודיס, מודי'ס, אשראי, דירוג אשראי
מודי'סצילום: רויטרס

"עם זאת, באופן בלתי נמנע, המשך חולשת הכלכלה והקרבת רפורמות מבניות מתוך שיקולים פוליטיים עדיין עלולה לאיים על יעדים אחרים של הממשלה, ובמיוחד המשך הקונסולידציה התקציבית", הוסיפו.

התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) של ישראל צמח ברבעון הראשון של 2016 ב-0.8% בלבד לעומת הרבעון הקודם, בו צמח המשק ב-3.1%, לפי נתונים שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ביום שלישי. יעד הצמיחה של האוצר ובנק ישראל לשנת 2016 כולה הוא 2.8%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker