מספר הבתים במיליון דולר ויותר כובש את הערים האמריקאיות

לוס אנג'לס היא העיר עם הכי הרבה בתים שעולים לפחות מיליון דולר, אבל בסן פרנסיסקו נרשם זינוק מדאיג במספר הבתים היקרים – שאינם נגישים עוד למעמד הביניים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בסן פרנסיסקו קוראים לבתים שעולים יותר ממיליון דולר פשוט בתים. במאי 2016 היו יותר מ-190 אלף בתים שמחירם גבוה ממיליון דולר באזור המטרופולין של סן פרנסיסקו - או 57% משוק הדיור בעיר. שיעור הבתים במחירים כאלה גבוה פי שלושה מהשיעור במאי 2012, וזהו גם השיעור הגבוה ביותר בין 100 אזורי המטרופולין הגדולים בארה"ב, כך עולה מדו"ח שפורסם אתמול (ה') על ידי טרוליה.

בכל ארה"ב, מספר הבתים שמחירם מיליון דולר ויותר הוכפל ל-2.2 מיליון במהלך בתקופה המקבילהף וזה נגרם בשל עליית מחירים בשורה ארוכה של ערים גדולות. בסך הכל, בעשרה מטרופולינים נמצאים שני שלישים מכל הבתים שמחירם מיליון דולר ויותר.

סן פרנסיסקו
סן פרנסיסקוצילום: בלומברג

בסן פרנסיסקו, עלה המחיר החציוני של הבתים ב-67% בין מארס 2012 למארס 2016, לפי הערכות של אתר הנדל"ן זילו, והגיע ל-806 אלף דולר. מחיר הבתים החציוני בלאס וגאס, שבה יש 6,600 בתים שמחירם לפחות מיליון דולר, זינק ב-76% במהלך התקופה המקבילה והגיע ל-203 אלף דולר. מס האחוזות שנכנס לתוקף בעיר ניו יורק בשיעור של 1% ותקף על בתים במחירים של לפחות מיליון דולר, גורם למשקיעים להפסיק להגיש הצעות במחירים של 999,999 דולר – אף שבסכום הזה בקושי ניתן למצוא בית גדול בניו יורק.

הכלכלן הראשי של טרוליה, ראלף מקלאפלין, אומר שכדאי להתבונן בפירוט על המפה כדי לראות תופעות ייחודיות לאזורים מצומצמים, כמו העובדה שבחלקים מסוימים בסן פרנסיסקו מספר הבתים בעולים לפחות מיליון דולר זינק פי שמונה או תשעה – עליות שמשקפות את העובדה ששכונות מסוימות קוסמות במיוחד לעובדים בעלי משכורות גבוהות. העיר בעלת המספר הגבוה ביותר של בתים במחירי של מיליון דולר לפחות היא לוס אנג'לס עם 291 אלף בתים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker