צפו

מה עושה נהג קטר רכבת שניות לפני התנגשות במשאית על המסילה?

תיעוד של מצלמות אבטחה של ההתנגשות מראה כיצד הנהג סייע למנוע פציעות קשות בקרב הנוסעים

סוכנויות הידיעות

מה עושה נהג קטר רכבת שדוהרת במהירות של 110 קמ"ש, שניות לפני התנגשות במשאית על המסילה? עם שאלה זו, שהיא ככל הנראה הסיוט הגדול ביותר של כל נהג, נאלץ להתמודד נהג קטר רכבת בפולין שלרשותו עמדו שניות ספורות עד שהרכבת תתנגש במשאית שנתקעה על מסילת הרכבת.

הנהג מהיר החשיבה, שהתברר גם כאצן מרשים, ניצל את השניות שנותרו עד להתנגשות כדי לרוץ במהירות לאורך הקרון הראשון של הרכבת ולהזהיר את הנוסעים מפני ההתנגשות הקרבה.

הספרינט בן שלוש השניות של הנהג תועד במצלמות האבטחה של הרכבת וניתן לראות בו את הנוסעים נשכבים על הרצפה בעקבות הוראתו לקראת הפגיעה במשאית. לא דווח על פציעות קשות בקרב נוסעי הרכב, אולי גם בזכות ההתרעה המוקדמת שקיבלו הנוסעים מהנהג.

חלק מהדיווחים על המקרה שיבחו את התנהלות הנהג ואף הכתירו אותו בתור גיבור, אולם בין הקוראים היו הדעות חלוקות. "ברצינות, איך שם מערכת כריזה?", כתב גולש בתגובה לדיווח באתר גיזמודו. "אני לא מבין מה היתרון בלנטוש את עמדת הנהג ולרוץ בטירוף לאורך הרכבת, במיוחד שברור שאין לו מספיק זמן להגיע לסוף הרכבת".

"היתרון הוא שהנהג לא צריך להיות האדם הראשון שייפגע מהמשאית", הגיב גולש אחר בבדיחות.

"אין צרוך להפגין בורות", כתב אחר. "ברגע שמופעלת מערכת בלמי החירום אין יותר מה לעשות כדי לגרום לרכבת לעצור מהר יותר. רוב הנזק נגרם בקדמת הרכבת. הוא עשה בדיוק את מה שנדרש ממנו כדי להגן על עצמו ועל הנוסעים בקרון הראשון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker