הרפובליקאים זועמים על פייסבוק - צוקרברג מנסה להרגיע

מנכ"ל פייסבוק הודיע כי בכוונתו להיפגש עם בכירים במחנה השמרני לאחר דיווחים כי עורכים בפייסבוק נמנעו להוסיף אתרים שמרניים לאזור הסיפורים החמים ברשת החברתית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק צוקרברג
מארק צוקרברג, האימפריליזם המודרני?צילום: רויטרס
סוכנויות הידיעות

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הבטיח אתמול בלילה (חמישי) כי ייפגש עם בכירים רפובליקאים בעקבות ההאשמות שלהם כי הרשת החברתית מצמצמת תוכן בעל הטייה ימנית באזור באתר המוקדש לסיפורים חמים.

"בשבועות הקרובים אזמין שמרנים מובילים ואנשים מרחבי הספקטרום הפוליטי כדי לשוחח עמי בנוגע לסוגיה וכדאי לשתף בנקודת המבט שלהם", כתב צוקרברג בפוסט. "אני מעוניין בתקשורת ישירה עימם בנוגע למקום בו נמצאת פייסבוק וכיצד אנחנו יכולים לדווא שהפלטפורמה תישאר פתוחה ככל האפשר".

בשבוע שעבר פירסם אתר "גיזמודו" כי עורכים בפייסבוק שעבדו על עריכת סיפורים חמים בחדשות נמנעו מלהוסיף נושאים או מקורות מידע פופולארים בקרב שמרנים לרשימת הסיפורים החמים. אתר הנכלל ברשימה מקבל במה מרכזית ברשת החברתית הגדולה בעולם וסביר שיוכל להגדיל את תעבורת הגולשים שלו. בנוסף, "גרדיאן" הבריטי פירסם מידע שמראה כיצד נקבעים הנושאים החמים כולל מסמכים פנימיים של פייסבוק.

כמה דמויות בולטות בימין האמריקאי תקפו את פייסבוק על ההאשמות. יו"ר ועדת המסחר בסנאט, ג'ון ת'ון, כתב לצוקרברג בדרישה שיספק הסבר לדיווחים שעלו בתקשורת. העמדות הפוליטיות של צוקרברג העלו אותו בעבר על מסלול התנגשות עם רפובליקאים, כמי שביטא תמיכה גורפת ברפורמת ההגירה ותקף את המועמד הרפובליקאי דונלד טראמפ על הבטחותיו לבנות חומה בגבול עם מקסיקו ולמנוע כניסת מהגרים לשטחי ארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker