סערה בבריטניה: הפקידה סירבה לנעול נעלי עקב - ופוטרה

עצומה הקוראת לשינוי החוק המאפשר לכפות על נשים לנעול נעלי עקב בעבודה צברה יותר מ-100 אלף חתימות תוך יומיים

סוכנויות הידיעות
גרדיאן
צילום: אי־פי

פקידת קבלה בבריטניה טוענת כי פוטרה מהעבודה לאחר שסירבה לנעול נעלי עקב, ועוררה סערה ציבורית וקריאות לשינוי החוק המאפשר לחברות לכפות על נשים לנעול נעלי עקב.   

ניקולה תורפ, בת 27, הגיעה בדצמבר ליום העבודה הראשון שלה במטה עולמי של פירמת ראיית החשבון PwC בלונדון כשהיא נועלת נעליים שטוחות, אולם לדבריה נאמר לה כי עליה לנעול נעליים גבוהות עם עקב בגובה של 5-10 ס"מ.

תורפ, אשר הועסקה כעובדת זמנית של חברת שירותי הקבלה פורטיקו המספקת שירותי מיקור חוץ ל-PwC, סיפרה כי הממונים צחקו עליה כאשר אמרה כי דרישתם מהווה אפליה, וכי היא נשלחה הביתה ללא תשלום לאחר שסירבה ללכת לקנות לעצמה נעלי עקב.

"אמרתי להם, 'אם תתנו לי סיבה מדוע נעילת נעליים שטוחות תפגע באופן שאבצע את עבודתי היום, אז זה יהיה מקובל עלי', אבל הם לא יכלו לתת לי סיבה", סיפרה תורפ בראיון ל-BBC. "ציפו ממני לעמוד על רגליי וללוות לקוחות לחדרי ישיבות במשך משמרת של תשע שעות. אמרתי להם שאני פשוט לא אהיה מסוגלת לעשות זאת על עקבים".

תורפ סיפרה כי לאחר ששוחחה על כך עם חברים וכתבה פוסט על התקרית בפייסבוק, היא הבינה שנשים רבות אחרות מתמודדות עם מצבים דומים. בעקבות המקרה היא פתחה עצומה הקוראת לשינוי החוק כך שחברות בבריטניה לא יוכלו עוד לאלץ נשים לנעול נעלי עקב לעבודה. העצומה צברה למעלה מ-100 אלף חתימות בתוך יומיים.

"קצת חששתי להתבטא על כך בפומבי כי עלולה להיות תגובה נגדית חריפה", אמרה. "אבל הבנתי שאני צריכה לשמש כקול בעניין הזה מכיוון שמדובר בסוגיה הרבה יותר גדולה ממני".

"אין לי בהכרח ביקורת כלפי החברה, מכיוון שהיא פעלה במסגרת זכותה כמעסיק לקבוע קוד לבוש רשמי, וכפי שהדברים כעת, חלק מאותו קוד הוא נעלי עקב לנשים. אני חושבת שקודי לבוש צריכים לשקף את המצב החברתי ובימינו נשים יכולות להתלבש בצורה אלגנטית ועדיין לנעול נעלים שטוחות".

"מלבד העובדה שמעייף לעמוד על נעלי עקב, יש כאן גם עניין של אפליה על בסיס מיני. אני חושבת שחברות לא צריכות לאלץ נשים שעובדות אצלן לעשות זאת".

פקידות במשרד
אילוסטרציהצילום: עופר וקנין

פורטיקו מסרה תחילה בתגובה כי תורפ חתמה על הסכם עבודה הכולל "קווים מנחים להופעה חיצונית" וכי מדובר בכללים אחידים שחלים על כל העובדים, אולם הוסיפה כי תבחן מחדש את הקווים המנחים שלה.

"בהתאם לנוהלים המקובלים בענף, יש לנו קווים מנחים לגבי הופעה אישית במקומות רבים שאנחנו משרתים במגזר התאגידי. מדיניות זו מבטיחה שעובדים יהיו לבושים באופן עקבי וכוללת המלצות לגבי סוג ההנעלה המתאימה לתפקידם", אמר דובר פורטיקו אתמול. "לקחנו לתשומת לבנו את ההערות לגבי הנעלה ובכוונתנו לבחון את הקווים המנחים שלנו תוך התייעצות עם הלקוחות וחברי הצוות".

עם זאת, כעבור יממה חלה תפנית בעמדת פורטיקו אשר הודיעה היום על שינוי מדיניותה. "החלטנו כי באופן מיידי יוכלו כל העובדות לנעול נעליים שטוחות רגילות", מסרה החברה.  

דובר PwC מסר בתגובה: "PwC מבצעת מיקור חוץ של שירותי הקבלה החיצוניים לספק צד שלישי. העניין הובא לידיעתנו לראשונה ב-10 במאי, כחמישה חודשים לאחר המקרה. קוד הלבוש שמוזכר בידיעה אינו חלק ממדיניות PwC".

סערה של ביקורת

העצומה של תורפ גררה מבול של סיפורים באינטרנט מצד נשים שחוו אירועים דומים, וטענות כי הזכות החוקית של מעסיקים לכפות קוד לבוש על עובדים, מטיל לעיתים קרובות נטל כבד יותר על נשים מאשר על גברים.

משתמשת באתר רדיט סיפרה כי עמיתותיה לעבודה ננזפו על ידי מנהליהן בעת הערכת ביצועי העובדים החצי-שנתית על כך שלא באו עם נעלי עקב למשרד. "שלפו אותי מהעבודה לראיון לתפקיד במחלקה אחרת, וגערו בי בגלל שאינני מתלבשת כמו חלק מהנשים האחרות, ובמיוחד מכיוון שאינני מספיק מאופרת", כתבה גולשת אחרת באתר רדיט.

אישה אחרת תיארה כיצד הוטחה בה ביקורת קשה במהלך ראיון עזיבה של עבודה. "ביקשתי משוב ובמקום לתת לי משוב על עבודתי החשבונאית נאמר לי שהייתי צריכה לשים יותר איפור (אני אלרגית, תודה) ולנעול יותר נעלי עקב".

נעילת נעלי עקב בעבודה אינה רק לא נוחה - אלא גם עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לרגליהן של נשים. בשבוע שעבר, צעירה קנדית בשם ניקולה גאווינס פירסמה בפייסבוק צילום של כפות רגליה המדממות של חברתה שנאלצה לנעול נעלי עקב במהלך משמרת מלצרות במסעדה בעיר אדמונטון. הפוסט זכה ליותר מ-11 אלף שיתופים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker