בניו של מיידוף מתו – אבל המרדף אחרי כספם לא הסתיים

המאבק להשבת 17.5 מיליארד דולר שגנב ברנרד מיידוף מלקוחותיו ממשיך. תביעה מתוקנת שמוגשת כעת דורשת את מיליוני הדולרים מהעיזבון של בניו - מארק שהתאבד בתלייה ואנדרו שמת מסרטן

לוגו בלומברג
בלומברג

הנאמן שעוסק בהונאת הפונזי העצומה של ברנרד מיידוף מאבד את הסבלנות בכל הקשור לעיזבון של בניו המתים. מארק ואנדרו מיידוף מתו לפני שהגיעה לקצה תביעה מ-2009 המאשימה אותם בבזבוז של 150 מיליון דולר מכספי משקיעים. שיחות שנערכו באחרונה במטרה להגיע להסכם נכשלו. הנשים של האחים לשעבר ואנשים אחרים שהיו ביחסים עמם הגיעו להסכמים עם הנאמן לפני שנים.

האחים – שכיהנו בתפקידים בכירים בעסק של אביהם בתחום ניירות הערך – ודאי ידעו על ההונאה, טוען הנאמן אירווינג פיקארד. "כמעט שמונה שנים מאז מעצרו של מיידוף, בניו לא החזירו אגורה ממיליוני הדולרים שהושגו בחוסר יושר, ומימנו את סגנון החיים הראוותני שלהם, בכסף שנלקח מקורבנות ההונאה", אמר פיקארד בבית המשפט בחודש שעבר.    

ברנארד מיידוף
צילום: אי־פי

הטענות נגד משפחת מיידוף הן חלק ממאמציו של פיקראד להשיב כסף לאלפי הקורבנות שהפסידו 17.5 מיליארד דולר שהפקידו אצלו. עד כה, הוא השיב 11.1 מיליארד דולר, או כמעט 64 סנט על כל דולר, על ידי תביעה של הבנקים ושל מקלטי מס שניתבו כסף לתרמית, כמו גם משקיעים שהרוויחו מההונאה על ידי משיכה של יותר כסף מכפי שהפקידו. פיקארד מתכוון לוודא כי אף אחד לא ירוויח מההונאה על ידי הגשת תביעה מתוקנת נגד האחים. הוא מתכוון להשיג רכוש בשווי של עשרות מיליוני דולרים מעיזבונם, כולל דירה במנהטן.

בניו של מיידוף טענו כי פנו לרשויות מיד לאחר שנאמר להם על הונאת הפונזי. מיידוף נעצר ב-11 בדצמבר 2008. האחים ניהלו את ההשקעות בשוק ההון ואת אחזקות החברה עצמה במשך שנים, ופעילות המסחר האמיתית העניקה לגיטימציה ליחידת ייעוץ ההשקעות המזויפת של אביהם. עורך דינם אומר כי הרוויחו את כספם באמצעות עבודתם, והם הכחישו שידעו אודות התרמית עד לווידויו של אביהם.   

ביום שבו מלאו שנתיים למעצרו של האב, מארק מיידוף השתמש בקולר של כלב כדי לתלות את עצמו בסלון דירתו שבמנהטן. אחיו אנדרו מת מסרטן ב-2014. אשתו לשעבר של מארק, סוזן אלקין, ואלמנתו, סטפני מאק, הושמטו מהתביעה של פיקארד בתנאים חסויים, כמו גם אשתו לשעבר של אנדרו, דבורה ווסט.  

אירווינג פיקרד, נאמן חברת ההשקעות של ברנרד מיידוףצילום: ניו יורק טיימס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker