"קורות חיים של כשלונות": המשרות והלימודים שאליהם לא התקבלת, המענקים שלא קיבלת

פרופסור מאוניברסיטת פרינסטון שפירסם קורות חיים הכוללות את כל כשלונותיו המקצועיים, לא ציפה שהן יהפכו לוויראליות ברשת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

פרופסור מאוניברסיטת פרינסטון בארה"ב שהחליט לפרסם בעמוד שלו באתר האינטרנט של האוניברסיטה לא רק את קורות החיים שלו אלא גם "קורות חיים של כשלונות", לא ציפה לכך שהן יהפכו לוויראליות באינטרנט.

קורות החיים החלופיות של יוהנס האוסופר, פרופסור לפסיכולוגיה ומדיניות ציבורית, מונות את כשלונותיו המקצועיים החל מתוכניות לימודים ומשרות שאליהן לא התקבל, דרך מלגות, מענקי מחקר ופרסים שבהם לא זכה, וכלה במחקרים שכתב שלא אושרו לפרסום בכתבי עת מדעיים.

"מרבית הדברים שאני מנסה נכשלים, אבל הכשלונות הללו נותרים לעיתים קרובות בלתי נראים, בעוד שההצלחות גלויות לעין", כתב האוסופר בהקדמה לקורות החיים. "שמתי לב שהדבר מעורר אצל אחרים את הרושם שמרבית הדברים שאני מנסה לעשות מצליחים לי. כתוצאה מכך, אנשים עלולים לייחס את כשלונותיהם לעצמם, ולא לעובדה שהעולם אקראי, שבכל בקשה שמגישים יש יסוד של חוסר ודאות, ושגם לוועדות אקדמיות ולבקרת עמיתים יש ימים גרועים".

האוסופר לא העלה אל דעתו שקורות החיים יעוררו תשומת לב כה רבה ויהפכו לוויראליות ברשת. "קורות החיים הארורות הללו זכו ליותר תשומת לב מאשר כל עבודתי האקדמית כולה", כתב האוסופר בתוספת שצירף לקורות החיים על רקע ריבוי התגובות שעוררו.

צילום: דרימסטיים

אתר החדשות Quartz, אשר דיווח על המקרה, ציין כי בשנים האחרונות הפכו כשלונות לכמעט אופנתיים, במיוחד בעולם חברות הסטארט-אפ כפי שמעיד המוטו של עמק הסיליקון: "היכשלו מהר".

אך האדרת הכשלונות אינה מסתיימת שם. אנשי עסקים מצליחים מרבים לספר על כשלונותיהם המוקדמים, ושורה ארוכה של שיחות TED משבחות ומהללות את כוחו של הכשלון בדרך להצלחה. מנכ"לים נוהגים לשאול מועמדים בראיונות עבודה היכן הם נכשלו בעבר ומדוע.

קיימת נטייה גוברת לשדר לאנשים מסר לפיו אם הם מרגישים כל הזמן בסתר לבם שהם בעצם כשלון - חוויה הידועה גם בשם 'תסמונת המתחזה' - זהו דווקא סימן לגדולתם. "אדוני היקום זה out - פגיעות ורגישות זה in", מסכם אתר Quartz.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker