מניית טוויטר צללה עקב תחזית הכנסות מאכזבת

רבעון שביעי ברציפות של האטה בצמיחת הכנסות חברת המדיה החברתית; נבלמה הירידה במספר המשתמשים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מניית טוויטר צוללת ב-10% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט לאחר שחברת המדיה החברתית דיווחה על תוצאות כספיות מעורבות וסיפקה תחזית הכנסות מאכזבת.

טוויטר, הסובלת לאחרונה מזעזועים בהנהלתה, שמועות בדבר רכישתה וביקורת על חוסר הודאות לגבי כיוון התפתחותה של הרשת החברתית, דיווחה על רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 15 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה לעומת רווח של ארבעה סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. אנליסטים צפו רווח של 10 סנט למניה.

טוויטר, שבראשה עומד המייסד והמנכ"ל ג'ק דורסי, רשמה ברבעון הכנסות של 595 מיליון דולר - פחות מתחזיות האנליסטים ורבעון שביעי ברציפות של האטה בצמיחת ההכנסות. ברבעון הנוכחי צופה טוויטר הכנסות של 590-610 מיליון דולר - הרבה פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 678 מיליון דולר.

מספר המשתמשים החודשיים של טוויטר בניכוי משתמשים העושים שימוש בשירות רק באמצעות SMS, גדל נכון לסוף הרבעון הראשון ל-310 מיליון לעומת 305 מיליון בסוף שנת 2015.

לוגו טוויטר ודמויות אנשים אוחזים במכשירים סלולריים
טוויטרצילום: רויטרס

ברבעון הרביעי של 2015, התכווץ מספר המשתמשים לעומת 307 מיליון ברבעון השלישי. לקראת פרסום הדו"חות, אחת השאלות המרכזיות שהעסיקו את המשקיעים היתה האם טוויטר תצליח לבלום את הירידה במספר המשתמשים בשירותיה.

המשקיעים גם קיוו לראות כיצד שירות הלייב-סטרימינג של טוויטר, "פריסקופ", מתמודד מול התחרות מצד מוצר הווידאו בשידור חי של פייסבוק, "פייסבוק לייב".

מגזר המדיה החברתית ימשיך לעמוד במוקד תשומת לב המשקיעים עם פרסום הדו"חות הרבעוניים של פייסבוק ביום רביעי ותוצאותיה הכספיות של לינקדאין ביום חמישי.

הדו"חות של טוויטר בעלי חשיבות מכרעת שכן החברה נתונה לביקורת הולכת וגוברת בשל שלל בעיות, החל משיעורי צמיחה נמוכים במספר המשתמשים וכלה בזעזועים בהנהלתה הבכירה.

בחודש ינואר, עזבו את החברה ארבע מנהלים בכירים, בהם מנהלי ההנדסה והמוצר של החברה, ובתחילת השנה היו מספר דיווחים לפיהם טוויטר תירכש, בין השאר על ידי ניוז קורפ של רופרט מרדוק, משקיע ההון סיכון מרק אנדריסן וחברת ההשקעה הפרטית סילבר לייק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker