מה מייצרת אפל במעבדה הסודית שלה בגרמניה?

דיווחים שונים בעיתונות הגרמנית טוענים כי אפל מפתחת מכונית במעבדה סודית בגרמניה וכי באחרונה קיימה מגעים עם דיימלר וב.מ.וו לשיתוף פעולה בייצורה

סוכנויות הידיעות

השמועות על המכונית האוטונומית או החשמלית של אפל מתרוצצות כבר זמן רב – דיווחים שנתמכים על ידי דיווחים שלפיהם אפל גונבת עובדים בכירים לשעבר מיצרנית המכוניות החשמליות טסלה. אבל באחרונה מתפרסמות ידיעות שלפיהן אפל הקימה מעבדה סודית בגרמניה וכי היא עובדת בשיתוף פעולה עם ב.מ.וו ועם מרצדס.

לפי דיווח שפורסם ב"פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג", אפל מחזיקה בגרמניה מתקן פיתוח סודי שבו עובדים 15-20 מדענים בעלי ניסיון רב בתחום פיתוח כלי רכב והליכי ייצור. במקביל עובדים במרכז על פיתוח תוכנה לכלי הרכב העתידי של יצרנית האייפון.

מנכ"ל אפל, טים קוק
מנכ"ל אפל, טים קוקצילום: בלומברג

בצירוף מקרים מעניין, פורסמה ידיעה ב"האנדלסבלאט" הגרמני שלפיה דיימלר, החברה האם של מרצדס, וב.מ.וו עשויות לשתף פעולה עם אפל בייצור המכונית של חברת הטכנולוגיה, ואולם המשא ומתן עלה באחרונה על שרטון בעקבות אי הסכמה בנוגע לפרטיות נתוני הנסיעה של המשתמשים. אחרי התפוצצות המשא ומתן מול דיימלר וב.מ.וו – מנסה אפל למצוא שותפות אחרות בעולם הרכב מפני שאין לה ניסיון בתחום.

אפל היתה זו שרצתה להוביל את הפרויקט, אך היא נתקלה בהתנגדות מצד דיימלר וב.מ.וו. יצרניות הרכב הגרמניות גם הביעו חשש מפני העלאת נתוני הנסיעה של המכוניות לשירות הענן של אפל – מה שעשוי היה לפגוע בפרטיות המשתמשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker