ישראל פישר
בלומברג

מיצובישי הודתה היום (רביעי) כי זייפה נתונים של 625 אלף כלי רכב כדי להציג נתוני צריכת דלק משופרים. בין הדגמים שבגינם זייפה החברה היפנית את נתוני צריכת הדלק נמנה גם דגם שייצרה מיצובישי עבור המתחרה ניסאן – שהיתה זו שגילתה את דבר זיוף נתוני צריכת הדלק, כך עולה מהודעה שפירסמה מיצובישי.

אחרי פרסום דבר הזיוף, צללה מניית מיצובישי ב-15.2% בבורסת טוקיו – הירידה היומית החדה ביותר זה 12 שנה. החברה איבדה אתמול 1.2 מיליארד דולר משווי השוק שלה שמסתכם כעת ב-721 מיליארד ין (6.6 מיליארד דולר).

טושיוקי שיגה, סמנכ"ל התפעול של ניסאן (משמאל) עם נשיא מיצובישי לשעבר, אוסאמו מאסוקוצילום: בלומברג

מיצובישי אמרה כי היא תבחן אם זיוף נתוני צריכת הדלק השפיע גם על מכוניות החברה ששווקו מחוץ ליפן. אם כן, החברה עשויה להתמודד עם תביעות מצד צרכנים פרטיים וגופים רגולטוריים, בזמן שתעשיית הרכב העולמית נמצאת תחת עיניהן הבוחנות של הרשויות בארה"ב ובאירופה אחרי שפולקסווגן הודתה בספטמבר אשתקד בזיוף נתוני פליטת המזהמים ברכבי דיזל מתוצרתה. בנוסף, אמרה מיצובישי כי היא מנהלת דיונים עם ניסאן על תשלום פיצויים אפשריים לחברה. עוד אמרה החברה כי היא השהתה את השיווק והייצור של כלי הרכב המדוברים – שנמכרים בעיקר ביפן.

לפי החשד, מיצובישי זייפה את העומס המוטל על צמיגים כדי שייראה כאילו נתוני צריכת הדלק של המכוניות טובים יותר. "זה עשוי להיות מצב שונה מזה של פולקסווגן, אבל השוק נהפך לרגיש מאוד בנוגע לחדשות מהסוג הזה", אמר לבלומברג האנליסט סייג'יי סוגיאורה ממרכז המחקר טוקאי בטוקיו. "עשויה להיות לפרשייה השפעה דומה על המכירות ועל המוניטין של החברה".

בין הדגמים של מיצובישי שמעורבים בפרשייה החדשה ניתן למנות את eK, מכונית מיני מסגמנט מכוניות הקיי המוכר ביפן שנמכרת במפרט כמעט זהה גם תחת השם ניסאן דייזי.

נשיא החברה, טטסורו אייקוואה, ערך מסיבת עיתונאים כדי להתנצל בפני הלקוחות שבה אמר "הזיופים היו בינלאומיים. ברור שהזיוף נועד כדי להציג צריכת דלק טובה יותר. אבל למה ננקטו צעדי הונאה כדי לעשות זאת – עדיין לא ברור". עוד אמר נשיא חברת הרכב היפנית כי "אני מרגיש אחראי", אף שלטענתו הוא לא היה מודע לזיופים. אייקוואה מונה לתפקיד החברה רק ביוני 2014 – אחרי שהדגם המדובר כבר שווק והמניפולציה על נתוני צריכת הדלק החלה לכאורה.

"אנחנו נחקור למה קרה הדבר ונמנע חזרה שלו. אנחנו ניידע את הלקוחות שלנו. אני מרגיש נורא שנתנו את המספרים הלא נכונים", אמר בקול רועד במסיבת העיתונאים.

יצרנית הרכב הקוריאנית יונדאי והחברה הבת שלה קיה הסכימו לשלם ב-2014 350 מיליון דולר בקנסות לממשלת ארה"ב בגין הצהרות שגויות על צריכת דלק וכן הסכימה ליישב תביעות מבעלי מכוניות פרטיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker