השבוע בוול סטריט: ענקיות הטכנולוגיה מסכמות רבעון ראשון

אחרי שהצליו הבנקים בארה"ב להפתיע את האנליסטים, בשווקים מקווים כי גם חברות הטכנולוגיה יצליחו להציג רווחים טובים מהמצופה – אבל האנליסטים נשארים פסימיים

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל פישר

אחרי שעונת הדו"חות נפתחה עם תוצאות טובות מהמצופה בקרב כמה מהבנקים הגדולים בארה"ב, ידווחו השבוע על תוצאותיהם מורגן סטנלי וגולדמן סאקס, ביחד עם כמה מענקיות הטכנולוגיה.

ביום שישי נסוגו בורסות וול סטריט מהשיא של 2016 לאחר שירידות במגזר האנרגיה לקראת פסגת יצואניות הנפט הגדולות בעולם שנערכת היום בדוחא האפילו בהשפעתן על דו"חות כספיים טובים מהצפוי של ענק הבנקאות סיטי, אחרי שגם ג'יי.פי מורגן צ'ייס וולס פארגו היכו את תחזיות האנליסטים מוקדם יותר בשבוע שעבר.

משרדי גוגל באירלנד

מדד S&P 500 , ירד ביום שישי ב-0.1%. עם זאת, בסיכום שבועי טיפס המדד ב-1.6% - שבוע חיובי שלישי ברציפות. מדדי נאסד"ק  ודאו ג'ונס נסגרו ביום שישי בירידה של 0.2% אך עלו בשבוע שעבר ב-1.8%. בורסות אירופה נסגרו ביום שישי במגמה שלילית לראשונה זה שישה ימי מסחר בהובלת מניות יצרניות הרכב והסחורות. עם זאת, בסיכום שבועי סגרו שוקי המניות ביבשת שבוע חיובי ראשון זה חמישה שבועות. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ביום שישי משיא של חודש ונסגר בירידה של 0.4%, אך בסיכום שבועי קפץ המדד ב-3.3% - שבוע חיובי ראשון לאחר ארבעה שבועות של ירידות.

למרות התוצאות הטובות מהמצופה של הבנקים, רוב האנליסטים חוזים כי עונת הדו"חות הנוכחית תהיה החלשה ביותר מאז 2009, מה שמשאיר דווקא מקום להפתעות, אחרי שחלק מהתחזיות כבר גולמו בירידות שנרשמו במהלך הרבעון האחרון. כבר ברבעון השלישי בל השנה שעברה ירדו רווחי החברות מדד 500 החברות הגדולות בארה"ב ב-2.2%, אך אנליסטים חוששים כי עונת הדו"חות הנוכחית תיזכר בשל נפילה של 8% ברווחי החברות.

ביום שני צפויות לדווח על תוצאותיהן מורגן סטנלי, יבמ ופפסיקו, ביום שלישי יאהו, גולדמן סאקס ואינטל ידווחו על תוצאותיהן לרבעון הראשון, ובהמשך השבוע גם קוקה קולה, לאס וגאס סנדס, ג'נרל מוטורס, אלפאבית (גוגל לשעבר) ומקדונלד'ס.

ייתכן שהעלייה שנרשמה במחירי הנפט מאז פברואר תרכך מעט את המכה שלה חוזים האנליסטים וגם היחלשות קלה של הדולר תסייע בכך, אך בכל מקרה הוא אמור לסמל רבעון שלישי ברציפות של ירידות בחברות הגדולות בארה"ב.

נתון נוסף שעשוי להשפיע השבוע על השווקים, ובעיקר על מניות חברות האנרגיה, הוא תוצאות הוועידה שנערכת היום בדוחא, ובה דנות יצואניות הנפט הגדולות בעולם על הסכם להקפאת תפוקת הייצור. אם לא יצליחו סעודיה ורוסיה, שמובילות את הוועידה, להגיע להבנות ביניהן, עשויים מחירי הנפט לרשום ירידות חדות – ולגרור ביחד איתן את מניות חברות הנפט ואת המדדים המובילים. אם ייחתם הסכם, מעריכים רוב האנליסטים כי העליות במחירי הנפט יהיו מתונות יחסית – מכיוון שחלק מהעליות שנרשמו מאז בפברואר במחירי הנפט גילמו את הציפייה לחתימה על הסכם כזה.

בתחום המקרו, צפויים להתפרסם כמה נתונים שיעידו על מצבו של שוק הנדל"ן האמריקאי, שצפוי להתקרר מעט. כמו כן, באירופה, יפן וארה"ב יפורסמו מדדי מנהלי הרכש, שיציגו את מצב שוק הייצור במדינות אלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker