"ציפיות המשקיעים לצמיחה של 6% בסין - הזיה שתתפוצץ להם בפרצוף"

ביל גרוס, גורו קרנות האג"ח שיחרר ציוץ נחרץ בטוויטר לאחר שקרן המטבע העלתה אתמול את תחזית הצמיחה של סין ל-6.5%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המיליארדר ומנהל קרנות האג"ח, ביל גרוס, טוען כי הערכות לפיהן כלכלת סין צומחת בקצב שנתי של 6% הן חלק מ"הזיות משקיעים שיום אחד ייחשפו לאור השמש".

גרוס ביטא את דעתו בציוץ בטוויטר אחרי שקרן המטבע הבינלאומית העלתה את תחזית הצמיחה של סין ב-0.2% ל-6.5% השנה ו-6.2% ב-2017.

ביל גרוסצילום: בלומברג

גרוס, שקרן האג"ח בניהולו, ג'אנוס גלובל, הניבה תשואה של 2.2% השנה, ביטא ספקנות גם לגבי יעילות המודלים של בנקים מרכזיים המסתמכים על מדיניות של ריבית שלילית, על יכולתן של חברות להגדיל רווחים בלי רכישה עצמית של מניות, ועל תיקוני מס של צמיחה בפריון, לפי סדרת ציוצים שפירסמה אתמול ג'אנוס קפיטל גרופ.

הצמיחה בסין צפויה להאט ל-6.7% ברבעון הראשון של 2016 - הרמה הנמוכה זה 7 שנים, לפי תחזית שפירסם היום בנק אוף אמריקה לקראת פרסום נתוני הצמיחה הרשמיים של הממשל הסיני מחר (חמישי). הממשל הסיני הציב יעד צמיחה בטווח של 6.5%-7% ל-2016, לאחר שסין רשמה צמיחה של 6.9% ב-2015 - השיעור הנמוך זה 25 שנה.

קרן המטבע הבינלאומית העלתה אתמול את תחזית הצמיחה של סין ב-0.2% ל-6.5%, אך ציינה שהמדינה תמשיך לפסוע במסלול צמיחה איטי בשל המעבר שלה מכלכלת ייצור לכלכלת שירותים וצריכה.

סין היוותה נקודת אור בתחזית העולמית הרבעונית של הקרן, שהורידה את תחזית הצמיחה העולמית שלה בשתי עשיריות ל-3.2%, בשל היצוא הנמוך וההאטה בהשקעות שפוגעות בתחזיות בארה"ב, בשל העלאת מס הרכישה שמכביד על הצמיחה ביפן, והירידה במחירים של כמעט כל דבר – מנפט ועד לחיטה שממשיכה לערער את מעמדן של יצרניות הסחורות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום