האם הפרסומת הזאת גזענית בעיניכם?

רשת גאפ קידס ספגה ביקורת על פרסומת לקו חדש של בגדים לילדים שנועד לעודד העצמה וייחודיות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

כשרשת גאפ הוציאה קו חדש של בגדים לילדים בשיתוף הקומיקאית אלן דג'נרס, המטרה המוצהרת שלה היתה להעצים ילדים ולעודד אותם לאמץ את הייחוד שלהם. הפרסום של קו הביגוד החדש כנראה החמיץ את המטרה הזו - והכעיס לא מעט אנשים.

ביום שבת האחרון פרסמה גאפ קידס בחשבון הטוויטר שלה תמונות של ילדות מהקמפיין הפרסומי, כשאליהן נלווה הכיתוב "הכירו את הילדות שמוכיחות שבנות יכולות לעשות כל דבר". בתמונה אחת נראו שתי ילדות לבנות מבצעות תרגילים אקרובטיים בעוד שילדה לבנה שלישית, בוגרת יותר, נשענת על ראשה של ילדה שחורה.

התמונה מיד עוררה סערה ברשתות החברתיות. הגולשים זעמו לא רק על העובדה שישנה רק ילדה שחורה אחת, אלא גם הצביעו על כך שבניגוד לילדות הלבנות, שהראו בתרגילים האקרובטים כי הן באמת "יכולות לעשות כל דבר", הילדה השחורה משמשת רק כמשענת ראש. "גאפ קידס מוכיחי שבנות יכולות לעשות כל דבר, אלא אם כן זו ילדה שחורה", כתבה גולשת אחת "במקרה הזה כל מה שהיא יכולה זה לשאת את משקלן של ילדות לבנות". "לא אקנה יותר לעולם לבת שלי בגדים בחנות שלכם בגלל הפרסומת הגזענית והלא מתקבלת על הדעת הזו", כתבה אחרת.

עם זאת, היו מי שטענו כי הדבר מקרי, והביאו כדוגמה פרסומת של גאפ קידס מלפני כמה שנים, בה ילדה שחורה נשענת על ילדה לבנה.

גאפ התנצלה בכל מקרה על הפרסומת. דבי פליקס, דוברת גאפ קידס, אמרה ל"דיילי מייל אונליין" כי "כמותג עם היסטוריה בת 46 שנים של תמיכה בגיוון והכללה, אנחנו מעריכים את השיח ומתנצלים בפני כל מי שנפגע". היא הוסיפה כי "נחליף את התמונה בצילום אחר מהקמפיין, שמעודד בנות ובנים בכל מקום להיות עצמם וגאים במה שמייחד אותם".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker