צריכת המשקאות הקלים בארה"ב בשפל של 30 שנה

2015 היתה השנה ה-11 ברציפות שבה נרשמה ירידה במכירות התעשייה; ירידה חדה במיוחד נרשמה במכירות משקאות הדיאט

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

התגברות המודעות לבריאות ותזונה נכונה גרמו לירידה במכירות המשקאות הקלים בארה"ב, זו השנה ה-11 ברציפות, כך לפי דו"ח חדש של חברת Beverage Digest העוקבת אחר תעשיית המשקאות.

היקף המכירות ירד ב-1.2% ב-2015, האצה לעומת ירידה של 0.9% ב-2014. כל שלוש השחקניות הגדולות בקטגוריה – פפסיקו , קוקה קולה וד"ר פפר - דיווחו על ירידה בביקוש, לפי Beverage Digest. גם הצריכה לנפש של המשקאות התוססים ירדה לכ-650 מנות של 230 מ"ל ב-2015 – הרמה הנמוכה ביותר מאז 1985.

תעשיית המשקאות הקלים מצאה את עצמה במשבר לאחר שצרכנים מצאו אלטרנטיבות בריאות יותר למשקאות תוססים, בעיקר מיצים ומים בטעמים. הקטגוריה שספגה את המכה הקשה ביותר היתה של משקאות הדיאט, היות שהצרכנים חוששים כיום גם להשלכות של צריכת ממתיקים מלאכותיים. דיאט פפסי ודיאט קולה רשמו כל אחד ירידה של 5% בשנה שעברה, בעוד שהמכירות של דיאט מאונטיין דיו ירדו ב-4.8%. אחת הדרכים שבה החברות מנסות למשוך בחזרה את הצרכנים לקטגוריה הזו, לפי Beverage Digest היא פחיות ובקבוקים קטנים יותר.

קוקה קולה ואוויאןצילום: בלומברג

עם זאת, לא כל מותגי השתייה הקלה ספגו ירידה במכירות בשנה שעברה. המותגים ספרייט ופנטה של קוקה קולה דיווחו על עלייה של 3.3% ו-8.3%, בהתאמה, במכירות. קטגוריה נוספת שזינקה ב-2015 היא של מים בבקבוקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ