תביעת הונאה בסך 180 מיליון דולר נגד האחיות קרדשיאן; "קלואי החלה לצרוח ולקלל"

חברת השקעות טוענת כי האחיות המפורסמות הפרו חוזה במסגרתו החברה חילצה את קו מוצרי הקוסמטיקה שלהן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משקיע בחברת קרדשיאן ביוטי, קו מוצרי הקוסמטיקה של בנות משפחת קרדשיאן - קלואי, קורטני וקים - הגיש נגדן תביעה בסך 180 מיליון דולר בגין הונאה והפרת חוזה, דיווח העיתון "ניו יורק דיילי ניוז".

בתביעה, שהוגשה ביום שני בבית משפט בלוס אנג'לס על ידי חברת ייעוץ ההשקעות הילאייר קפיטל מנג'מנט, נטען כי הילאייר השקיעה ביולי 2014 מיליוני דולרים כדי לסייע לאחיות המפורסמות להציל את קו מוצרי הטיפוח המדשדש שלהן לאחר שהחברה שהפיצה את מוצריהן פשטה רגל.

לפי עותק של התביעה שהגישה הילאייר, אשר הגיע לידי העיתון, ההסכם בין הצדדים קבע במפורש כי חברת ההשקעות תממן את המשך הפצת מוצרי קרדשיאן ביוטי, ובנות המשפחה ימשיכו לעסוק בקידום מכירות המוצרים.

קים קרדשיאן ואחותה קורטני קרדשיאן
קים קרדשיאן ואחותה קורטני קרדשיאןצילום: רויטרס

עם זאת, זמן קצר לאחר חתימת העסקה, האחיות קרדשיאן החלו לחזר אחרי משקיעים פוטנציאלים חדשים כדי שהללו ירכשו את חלקה של הילאייר במיזם המשותף. "האחיות קרשיאן רצו עסקה טובה ורווחית יותר מזו שעליה חתמו עם הילאייר לאחר שזו כבר הזרימה כספים לקו המוצרים, והן ניצלו את יכולתן להימנע מלתמוך בקו המוצרים במטרה לאלץ את הילאייר להסכים למכור את חלקה", נאמר בתביעה.

בתביעה נטען עוד כי קלואי קרדשיאן "זלזלה בפומבי" בקו המוצרים במהלך תערוכת מוצרי הקוסמטיקה "ביוטי וורלד" שהתקיימה בדובאי במאי 2015, ו"החלה לצרוח ולקלל" והצהירה כי "היא שונאת את כל מה שקשור לקו מוצרי קרדשיאן ביוטי".  

קים קרדשיאן (במרכז), בעלה קניה וסט ואחותה קלואי
קים קרדשיאן (במרכז), בעלה קניה וסט ואחותה קלואי בטקס זכרון בארמניהצילום: אי־פי

הילאייר, אשר השקיעה לטענתה 10.2 מיליון דולר בחילוץ עסקי התמרוקים של האחיות קרדשיאן, דורשת חזרה את הכספים שהשקיעה במיזם המשותף, בנוסף לריבית המסתכמת בסכום שבין 64 ל-180 מיליון דולר.   

עורך דינן של האחיות קרדשיאן דחה את הטענות הנכללות בתביעה וטען כי הן חסרות כל בסיס. "התביעה הזו היא ניסיון שקוף להפעיל לחץ מצד מפעילות קרנות גידור שהשתלטו על מותג הקוסמטיקה של קרדשיאן", נאמר בהודעה של עורך הדין של האחיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום