העתיד של לונדון: מחסור במים וביוב שעולה על גדותיו

אוכלוסיית לונדון גדלה בקצב מסחרר של 100 אלף איש בשנה, אך גורמים במועצת העיר מזהירים כי תכנון העיר אינו בן-קיימא - מה שעשוי לגרום להשלכות סביבתיות קשות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

צמיחת אוכלוסיית לונדון עשויה להביא את בירת בריטניה למצב של מחסור במים ואפילו לסכנת הצפות כתוצאה מעליית הביוב – אם לא ייעשה מעשה כדי להבטיח פיתוח יותר בן-קיימא – כך מזהירה ועדת איכות הסביבה של מועצת העיר של לונדון.

אוכלוסיית לונדון צומחת ב-100 אלף איש בשנה. עד 2050 יכולה אוכלוסיית לונדון להגיע ל-13.4 מיליון איש, טענה הוועדה בדו"ח שפורסם היום (רביעי). "גידול כזה עשוי להגדיל את ההשפעות הסביבתיות של העיר, בניגוד לעבודה למתן אותן", אמרה הוועדה. "אם הנושא לא יטופל, ההשפעות עשויות לכלול גידול בפליטת הפחמן, מחסור במים, הצפות ביוב, התפשטות עירונית והרס בתי גידול".

תושבי לונדון חוצים את נהר התמזה
תושבי לונדון חוצים את נהר התמזהצילום: בלומברג

הביקוש למים עשוי לעקוף את ההיצע ב-20% עד 2040, הזהירה הוועדה תוך כדי שהיא מתבססת על נתונים של תמזה ווטר, חברת המים הפרטית המספקת מים ללונדון רבתי. החברה צופה מחסור של 41 מיליון ליטר ביום. הצורך בעוד בתים יסכן את השטחים הירוקים ויצריך הנחת צינורות מים נוספים, מה שידרוש ממחליפו של ראש העיר בוריס ג'ונסון, שייבחר במאי, להטמיע מדיניות יות בת-קיימא בנושא ניהול מים ואשפה וגם בשימוש באנרגיה.

בינתיים, קונפדרציית העסקים בבריטניה טוענת כי על ראש העיר החדש לנקוט באסטרטגיית דיור שבמסגרתה יתחייב לבנות 100 אלף דירות חדשות בשנה ולדחוק בממשלה לקבל החלטה על מיקום הבנייה של מסלול המראה חדש כדי להגדיל את הקיבולת של שדות התעופה בדרום מזרח אנגליה.

סקר שנערך על ידי חברת המחקר אופיניום ריסרץ' ופורסם ב"אוונינג סטנדרד" ביום שלישי כי מועמד הלייבור, סאדיק חאן, מוביל על מועמד המפלגה השמרנית, זאק גולדשמיט במרוץ לראשון העיר עם 31% לחאן מול 26% לגולדשמיט, ואולם רבע מהמשיבים עדיין לא גיבשו עמדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker