מחקר ב-2 מיליון חברות: מה קורה לביצועים כשיש נשים בהנהלה

הנשים בישראל מרחיבות את השתתפותן בכוח העבודה, אבל פערי השכר כמעט שאינם מצטמצמים ■ מחקר שבדק 2 מיליון חברות באירופה: גם תוספת של דירקטורית אחת מקפיצה את התשואה

דפנה מאור
דפנה מאור
דפנה מאור
דפנה מאור

לאחר שנים של משבר כלכלי עולמי, הזדקנות האוכלוסייה ואובדן מקורות הצמיחה, מציגה קרן המטבע הבינלאומית דרך לעבר התאוששות: לשלב יותר נשים בשוק העבודה, ובייחוד בעמדות בכירות בו.

במחקר חדש, שהקיף 2 מיליון חברות בורסאיות ופרטיות באירופה, התגלה כי חברות שבהן שיעור גבוה יותר של נשים בעמדות בכירות משיגות תשואה גבוהה יותר על הנכסים. מספיק להוסיף אשה אחת לדירקטוריון כדי להעלות את התשואה ב-3%–8%. ממצא חשוב אף יותר הוא ששיפור הייצוג לנשים מועיל לא רק ברמת הפירמה, אלא לכלכלה כולה.

סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובניין
סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובניין

המחקר האירופי מראה כי רק 20% מהמשרות הבכירות בעולם העסקים מאוישות על ידי נשים. אחת הדרכים לדחוק מעלה את תקרת הזכוכית, ולבסוף לנפץ אותה, טוענת קרן המטבע, היא להגדיל את השתתפות הנשים בכוח העבודה. כיום יש 8.9 עובדות על כל עשרה עובדים באירופה, וקצב הצטרפות הנשים לכוח העבודה פוחת מאז הגיע לשיא בשנות ה-90. זהו, אגב, אחד הנתונים שבהם ישראל יכולה להתגאות - שיעור ההשתתפות של נשים בכוח העבודה כאן דומה לממוצע OECD, והוא עולה דווקא.

מדוע צריך נשים בכוח העבודה ובעמדות בכירות? התשובה כה ברורה, שהשאלה כמעט מצחיקה. זה לא שנשים הן מנהלות טובות יותר מגברים, או משקיעות טובות יותר, או בני אדם טובים יותר; הן פשוט חלק עצום בגודלו ובלתי־נפרד מהחברה האנושית על כל תפקידיה. הן יודעות לעשות דברים. הן צרכניות, ויוצרות, ומטפלות, ועושות, ובונות, וממציאות, ומחדשות. הן בעלות תפקיד בהנעת הכלכלה בדיוק כמו גברים.

כל גורם שמשאיר נשים מחוץ לכוח העבודה, בין שביודעין ובין שבאופן פסיבי ונסתר - כמו הטיות בבית ספר, חשש מהתנגדות או גישה עוינת, וגם מצב כלכלי חלש יותר - הוא טיפשות שצריך לעקור מהשורש. אין שום סיבה שבעולם שבו יש טכנולוגיה מתקדמת, השכלה וידע, דמוקרטיה והארה, יהיה תחום כלשהו מודר בפני נשים רק מפני שהן נשים - ובאותו אופן בפני כל אדם אחר. אפילו בכלכלות שבהן עדיין נסמכים על כוח פיזי לעבודה חקלאית, בנייה וייצור, כמו סין, הבינו המנהיגים שנשים הן חלק חיוני ובלתי-נפרד מהדרך קדימה.

לכן נראה דווקא במקומות רבים באסיה המתעוררת גישה שוויונית יותר לנשים בעמדות בכירות.

סטלה הנדלר
סטלה הנדלרצילום: ינאי יחיאל

קרן המטבע מציעה, אם כך, לעודד נשים לעבוד באמצעות מדיניות מכוונת הכוללת מיסוי, סיוע להורים עובדים והשקעה בחינוך בגיל צעיר. הכוח הרגולטורי שבידי האיחוד האירופי והופעל בתחומים רבים יכול לשמש גם להשיג את המטרה הזאת, אך אם נתבונן סביב העולם, נמצא שהוא נחוץ במקומות נוספים, מיפן עד ישראל, מאפריקה עד צפון אירופה.

הרבה נאמר על בחירות שעושות נשים שמסכלות מראש את יכולתן להתקדם. הבחירות האלה במקרים רבים הן תוצר של השפעות סביבתיות, התניות, ציפיות ואילוצים שקשה להתגבר עליהם. בשל כך, התוצאה הטובה ביותר תהיה אם חברי הקהילה כולה - גברים ונשים כאחד - ייקחו חלק פעיל במאמץ ובהגעה למטרה הרצויה, כתף לכתף.

הנשים יוצאות לעבודה: שיעורי התעסוקה בגילאים 35-44 בישראל. שיעורי התעסוקה בקרב נשים עולים, ובקרב גברים - יורדים

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ