יו"ר ברקליס מתלונן: המסים גבוהים מדי והקנסות לא הוגנים

בשנים האחרונות שילם ברקליס 20 מיליארד ליש"ט במסים ובקנסות, אך יו"ר הבנק מתלונן כי הסכום "אינו פרופורציונלי" בזמן שהמנכ"ל חושב שמותר לתהות לאן נעלם "המצפן המוסרי" של הבנקאים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

יו"ר בנק ברקליס תקף את הקנסות והמסים ששילם הבנק בשנים האחרונות בסכום של 20 מיליארד ליש"ט והודיע כי הבנק יצמצם את הדיווידנד שהוא מחלק וכי יסיג את פעילותו מאפריקה כדי להתמקד בבריטניה ובארה"ב.

ברקליס דיווח אתמול על ירידה של 8% ברווחיו ב-2015 שהסתכמו ב-2.1 מיליארד דולר, אך היו"ר ג'ון מקפיירליין הזהיר מפני "ההשלכות החברתיות" של הקנסות והמסים ששולמו על ידו. הוא התלונן גם כי הקנס שהושת על הבנק בסכום של 1.5 מיליארד ליש"ט בגין פרשיית המניפולציות במט"ח היה גבוה מהקנס על בנקים אחרים שחלקם בפרשה היה דומה.

ג'ון מקפיירליין, יו"ר ברקליס

"קנס של 50 מיליון ליש"ט או עונש בסכום דומה הוא שווה ערך להעסקה של 1,000 עובדים פחות, סגירת 100 סניפים אזוריים קטנים, או פגיעה ביכולת להלוות 500 מיליון ליש"ט לעסקים קטנים או לצרכנים", כתב מקפיירליין עם פרסום דו"חות הבנק. "התשלומים חסרי פרופורציה ביחס לגודלנו הקטן יחסית ויכולת התשלום שלנו ביחס למרבית מהבנקים האחרים".

הבנק אמר אתמול כי הוא מוריד את הדיווידנד שהוא מחלק ביותר מ-50% לשנתיים הבאות. ואולם את תשלומי הבונוס מקצץ הבנק רק ב-10% ל-1.6 מיליארד ליש"ט. עוד עולה מהדו"חות שלו כי 323 עובדים קיבלו שכר של יותר ממיליון ליש"ט. השכר הגבוה ביותר ששילם הבנק מגיע ל-9.5 מיליון ליש"ט, אך שם העובד לא פורסם.

הבנק פירסם רשימה של פרשיות משפטיות שעמן הוא מתמודד, אחרי שהפריש ב-2015 4 מיליארד ליש"ט לכיסוי הפרשיות האלה. אנליסטים תוהים אם הבנק צריך להגדיל את חוזקו הפיננסי כדי שיוכל להתמודד עם פרשיות אלה.

מנכ"ל הבנק הטרי, ג'ס סטאליי, שתקף בעבר את תרבות השכר בתעשיית הבנקים, אך קיבל שכר של 250 אלף ליש"ט על עבודה של חודש אחד אמר כי "הוגן לשאול האם הבנקאים איבדו את המצפן המוסרי שלהם בשנות ה-90 ובעשור הראשון של המאה הנוכחית, בגלל החשיבה האנוכית על ההון האישי". הוא הוסיף כי "חברה שמשמרת את נאמנות העובדים שלה רק בהתבסס על חבילות שכר היא חברה שמהמרת על התרבות האירגונית שלה". לדבריו, "אני רוצה שברקליס יהיה בנק שהעובדים בוחרים לעבוד בו בגלל שהם מאמינים במוסד ובתפקיד החשוב שלו בחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker