סוף עידן: ניו יורק כבר לא "בירת המיליארדרים העולמית"

בירת סין, בייג'ין, עקפה לראשונה את ניו יורק והפכה לעיר שבה מתגורר מספר המיליארדרים הגדול ביותר בעולם; מספר המיליארדרים בכל סין גבוה כעת ממספר המיליארדרים בארה"ב כולה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ניו יורק, המחזיקה זה שנים בתואר העיר עם מספר המיליארדרים הגדול ביותר בעולם, הודחה מהבכורה על ידי בירת סין, בייג'ין, לפי דו"ח של חברת המחקר והמדיה הסינית הורון, המוציאה לאור את הירחון הפיננסי באותו שם.

לפי הדו"ח זינק מספר המיליארדרים בבייג'ין ב-32 בשנה החולפת, ומגיע כעת ל-100 - לעומת 95 מיליארדרים בניו יורק, בה גדל מספר המיליארדרים רק בארבעה לעומת השנה הקודמת.

מתוך 10 הערים בעלות מספר המיליארדרים הגבוה ביותר, חמש הן בסין. במקום השלישי ברשימת הערים בעלות מספר המיליארדרים הגבוה ביותר דורגה מוסקווה (66 מיליארדרים), ואחריה הונג קונג (64), שנחאי ולונדון (50 כל אחת), שנזן (46), מומביי (45), האנגג'ואו (32) ופריז (30).     

קו הרקיע של בייג'יןצילום: רויטרס

למרות ההאטה בכלכלת סין והנפילות בשוק המניות המקומי, מספר המצטרפים למועדון המיליארדרים בשנה החולפת היה גבוה יותר בסין מבכל מדינה אחרת בעולם, בעיקר הודות להנפקות ראשונות לציבור של חברות והגאות במגזר הנדל"ן הסיני, לפי הורון.

חישוב הונם האישי של המיליארדרים התבסס על מחירי המניות נכון ל-15 בינואר, כלומר לאחר נפילה של 40% בשוק המניות בסין במחצית השנה שקדמה לכך. לו חישוב הונם של עשירי סין היה מבוסס על מחירי השיא שאליהם טיפסו המניות בקיץ שעבר, מספר המיליארדרים בבייג'ין היה מתקרב ל-150.

סין עקפה את ארה"ב במספר המיליארדרים

עוד עולה מהדו"ח כי סין עקפה את ארה"ב במספר המיליארדרים, וכעת מתגוררים בסין 568 מיליארדרים לעומת 535 מיליארדרים בארה"ב. במקום השלישי דורגה הודו (111 מיליארדרים) ואחריה גרמניה ובריטניה (82 כל אחת), רוסיה (80), שווייץ (66), צרפת (51), ברזיל (49) ויפן (42).

מספר המיליארדרים בעולם כולו גדל בשנה החולפת ב-99 ומגיע כעת לשיא של 2,188 מיליארדרים מ-68 מדינות בעולם. הונם הכולל של המיליארדרים בעולם גדל בשנה החולפת ב-9% ומסתכם כעת ב-7.3 טריליון דולר - ויותר מהתמ"ג של גרמניה ובריטניה גם יחד.  

ישנן בעולם כיום 315 מיליארדריות - 15% מעשירי העולם. הגיל הממוצע של מיליארדרים בעולם הוא 64, והמיליארדר הצעיר ביותר וגם המבוגר ביותר הם אמריקאים. המיליארדר הצעיר ביותר הוא מייסד ומנכ"ל סנאפצ'ט, אוון ספיגל, בן 25, ואילו המבוגר ביותר הוא דיויד רוקפלר - נצר למשפחת אילי ההון הנודעת - שגילו 100.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker