תל אביב שוב לא מצליחה להרשים במיוחד: מי העיר עם איכות החיים הטובה בעולם?

אחת מערי הבירה האירופיות שולטת בדירוג של מרסר כבר שש שנים ברציפות

סוכנויות הידיעות

גם השנה אין הפתעות בדירוג הערים בעלות איכות החיים הטובה ביותר בעולם שעורכת חברת הייעוץ מרסר כשווינה מובילה את הדירוג זו השנה השישית ברציפות. את החמישייה הראשונה משלימות ציריך, אוקלנד, מינכן וונקובר – הערים שכיכבו בדירוג גם בשנה שעברה. תל אביב ממוקמת במקום 104 מתוך 230 ערים – שיפור של מקום אחד לעומת הדירוג שפורסם ב-2015, אך עדיין מסמל ירידה לעומת 2014, אז דורגה הנציגה הישראלית במקום 102.

מרסר עורכת בכל שנה את סקר איכות החיים כדי לעזור לחברות בינלאומיות להחליט כדי לתגמל עובדים שהן שולחות לחו"ל. הסקר מעריך את רמת החיים ב-440 ערים לפי 39 גורמים, בהם יציבות פוליטית, פשיעה, צנזורה של התקשורת, שירותי רפואה, זמינות בתי ספר בינלאומיים ותחבורה ציבורית. בשירוג נכללות 230 מהערים האלה.

אל המקום האחרון בדירוג הגיעה בגדד, בירת עיראק, כשמעליה מדורגות בנגוי ברפובליקה המרכז אפריקאית, צנעה שבתימן ופורט או פרינס שבהאיטי – כולן ערים מוכות עוני ואלימות.

פריז צנחה 10 מקומות בדירוג למקום 37, לאור הפיגועים שתקפו את העיר בשנה האחרונה. גם לונדון הידרדרה למקום 39, בעיקר בשל זיהום האוויר בה, עומסי התנועה והאקלים. לפי נתוני מרסר, משבר הפליטים באירופה לא השפיע רבות על איכות החיים בערי גרמניה ואוסטריה, שמככבות בדירוג.

גם הערים האמריקאיות לא מגיעות את מיקום גבוה בדירוג. העיר הראשונה שמייצגת את ארה"ב היא סן פרנסיסקו במקום 28, ואחרי בוסטון במקום 34, לפני הונולולו במקום 35. שיקגו הגיעה למקום 43, והיא ניצבת לפני ניו יורק שבמקום 44 וטוקיו שבמקום 45.

עיקרי הדירוג:

1.  וינה, אוסטריה

2. ציריך, שווייץ

3. אוקלנד, ניו זילנד

4. מינכן, גרמניה

5. ונקובר, קנדה

6. דיסלדורף, גרמניה

7. פרנקפורט, גרמניה

8. ז'נבה, שווייץ

9. קופנהגן, דנמרק

10. סידני, אוסטרליה

28. סן פרנסיסקו, ארה"ב

37. פריז, צרפת

39. לונדון, בריטניה

44. ניו יורק, ארה"ב

101. שנחאי, סין

104. תל אביב, ישראל

105. סן חוזה, קוסטה ריקה

230. בגדד, עיראק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker