לראשונה מאז המשבר הפיננסי: ענק בנקאות עולמי נדרש להרגיע את המשקיעים

דויטשה בנק, הבנק הגדול בגרמניה, הודיע על קנייה חוזרת של אג"ח ב-5.4 מיליארד דולר בניסיון להרגיע חששות המשקיעים לגבי יציבותו הפיננסית; "מצב הנזילות שלנו איתן"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דויטשה בנק, הבנק הגדול בגרמניה, יבצע קנייה חוזרת של אג"ח של הבנק בהיקף של כ-5.4 מיליארד דולר, בניסיון להרגיע את חששות המשקיעים לגבי יציבותו הפיננסית.

בהודעה שפירסם היום (ו'), מסר דויטשה בנק כי "מצב הנזילות האיתן" של הבנק מאפשר לו לבצע קנייה חוזרת של אג"ח בכורה בלתי מובטחות ללא צורך כלשהו בשינוי בתוכנית המימון של 2016. הבנק ירכוש אג"ח הנקובות ביורו בהיקף של שלושה מיליארד יורו (3.4 מיליארד דולר) ואג"ח דולריות בסך שני מיליארד דולר.

דויטשה בנק
דויטשה בנקצילום: בלומברג

דויטשה בנק מעוניין לחזק את אמון המשקיעים בו לאחר שעלות הביטוח נגד חדלות פירעון של אג"ח הבכורה של הבנק בשוק ה-CDS קפצה לרמתה הגבוהה ביותר מאז שנת 2011, לפי נתוני בלומברג. ענק הבנקאות הגרמני הוא הבנק הגדול הראשון מאז המשבר הפיננסי העולמי שהרגיש צורך לנקוט במהלך להרגעת חששות המשקיעים כי הבנק יתקשה לפרוע את חובותיו.

"זהו כלי שבו דויטשה בנק יכול להשתמש כדי להרגיע את הבהלה", אמר האנליסט רוג'ר פרנסיס מבנק מיזוהו בלונדון. "אבל זה לא באמת נותן מענה לחששות הבסיסיים שיש לאנשים ביחס לבנק. דויטשה בנק זקוק לרווחים כדי לממן חלוקת דיווידנדים ותשלומי ריבית (קופון) על אג"ח נחותות (subordinated), ושם נמצאים סימני השאלה".

תגובות