מחיר הדלק: איפה תמצאו ליטר בשקל - ולמה זה לא יקרה בישראל

המחירים במדינות המערב התיכון בארה"ב בשפל של 12 שנים וצפויים לרדת בקרוב מתחת לדולר לגלון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משאבות בתחנת דלק
צילום: מורן מעיין

מחיר הבנזין בארה"ב עשוי בקרוב לרדת מתחת לרמה של דולר לגלון (כשקל לליטר) בחלק מתחנות הדלק באזור המערב התיכון של ארה"ב - כשישית ממחיר הדלק בישראל.

"מחירי הבנזין הזולים ביותר זה למעלה מ-12 שנים מתחילים לצוץ במדינות בנות מזל בלב ארה"ב, ומחיר של 99 סנט לגלון דלק, אשר בעבר היה בלתי נתפס, הופך לאפשרות ממשית על רקע נפילות המחירים בשל גידול בהיצע", אמר האנליסט הבכיר פטריק דהאן מחברת GasBuddy.com, לעיתון "USA טודיי".

לדבריו, המדינות שבהן מחירי הדלק מתקרבים לרמה זו הן מישיגן, ויסקונסין, אילינוי, מינסוטה, צפון דקוטה, אוקלהומה, אינדיאנה, אוהיו וקנזס.

המחיר הממוצע של גלון בנזין בתחנות הדלק בארה"ב כולה עודנו גבוה יותר, ברמה של 1.72 דולר לגלון. עם זאת, המחיר הממוצע נפל בחודש האחרון ביותר מ-25 סנט, ונמוך כעת בכמעט מחצית הדולר מרמתו לפני שנה.

תחנת תדלוק של אקסון מובילצילום: בלובמרג

פרט למס פדרלי, כל מדינה בארה"ב קובעת מסים על דלק בתחומה. בממוצע, אזרח אמריקאי משלם כ-29 סנטים במסים תמורת גלון דלק (שהם כ-30 אגורות לליטר). בישראל, מס הבלו על הדלק לא נקבע באחוזים, אלא מחירו קבוע ועומד על 3.03 שקלים - כלומר יותר מ-50% ממחיר הדלק כעת מורכב ממס הבלו. על כך יש להוסיף מע"מ בגובה 17%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker