מנכ"ל הבנק שקיצץ את הבונוס שלו ב-50%: "לא יכול לדרוש רק מאחרים הקרבה"

מנכ"ל קרדיט סוויס ביקש מהדירקטוריון לקצץ את הבונוס שלו לאחר שהבנק רשם הפסד שנתי ראשון מזה 8 שנים

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
סוכנויות הידיעות

מנכ"ל קרדיט סוויס, טידג'אן תיאם, ביקש מדירקטוריון הבנק לקצץ את הבונוס שלו ל-2015 ב-25%-50%, לאחר שהבנק דיווח על הפסד שנתי של 2.94 מיליארד פרנק שווייצי (2.96 מיליארד דולר), דיווח "פייננשל טיימס".

העיתונות בשווייץ דיווחה אתמול כי תיאם ביקש להוריד את הבונוס שלו, וכי גם בונוסים של בכירים אחרים בבנק יקוצצו. "ביקשתי מהדירקטוריון הפחתה משמעותית בבונוס שלי", אמר תיאם, שנכנס לתפקידו ביוני 2015, בהודעה שפירסם בעקבות זאת. "מבין חברי צוות ההנהלה, הקיצוץ הגדול ביותר יהיה שלי. אני לא יכול לדרוש מאחרים הקרבה אם לא אעשה אותה בעצמי".

הצעד מגיע לאחר שקרדיט סוויס דיווח ביום חמישי על הפסד גבוה מהצפוי. הבנק רשם ברבעון הרביעי הפסד של 5.83 מיליארד פרנק (5.88 מיליארד דולר) לעומת רווח של 691 מיליון דולר ברבעון המקביל שנה קודם לכן. ההפסד היה גדול מתחזיות אנליסטים, ונגרם בעיקר מהפרשה חד פעמית של 3.8 מיליארד פרנק עקב הערכה מחדש של שווי בנק ההשקעות במסגרת ארגון מחדש. ב-2015 כולה רשם קרדיט סוויס הפסד של 2.94 מיליארד דולר, שהיה ההפסד השנתי הראשון שלו מאז המשבר הפיננסי ב-2008.

קרדיט סוויס התחייב ביום חמישי להאיץ את התוכנית לצמצום עלויות בשווי מיליארדי דולרים עד סוף 2018, ואמר כי יקצץ 4,000 משרות שמוחזקות בידי עובדי קבלן. 

טידג'אן תיאם, מנכ"ל קרדיט סוויס
טידג'אן תיאם, מנכ"ל קרדיט סוויסצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker