חיים סבן תרם להילרי קלינטון 6.4 מיליון דולר: "חשוב לי שבהוליווד יקבלו ממני השראה"

סבן הוא התורם הגדול ביותר של קלינטון בהוליווד; מלבדו תרמו למועמדת הדמוקרטית גם סטיבן ספילברג, גפרי קצנברג וג'יי. ג'יי. אברהמס

סוכנויות הידיעות

המיליארדר הישראלי-אמריקאי חיים סבן הוא התורם הגדול ביותר של הילרי קלינטון בהוליווד. סבן ואשתו שריל תרמו למסע הבחירות של קלינטון 6.4 מיליון דולר, דיווח אתר המדיה והבידור TheWrap, לפי מסמכים פדרליים שהגיעו לידיו.

סבן, שאישר את הדיווח, רוצה לעודד בכירים נוספים בהוליווד לתרום לקלינטון, המתמודדת על המועמדות הדמוקרטית מול הסנאטור לשעבר ברני סנדרס. "חשוב לי שהתעשייה תדע מה אני עושה למען הילרי, כמה מחויב אני", הוא אמר ל-TheWrap. "אני רוצה שהמספר הזה יתפרסם כדי שאחרים יקבלו השראה לעשות אותו הדבר".

מלבד סבן, חבר ותיק של בני הזוג קלינטון, נמנים עם התורמים הגדולים של קלינטון כמה מהשמות הבולטים ביותר בהוליווד. מפיק העל ג'פרי קצנברג תרם לה בשנה שעברה מיליון דולר, וכמותו גם סטיבן ספילברג. לאחרונה הודיע גם הבמאי ג'יי. ג'יי. אברהמס כי הוא ואשתו קייטי מקגראת' תרמו לקלינטון מיליון דולר.

התרומות של סבן לא היו רק ישירות לקמפיין הרשמי של קלינטון, אלא גם לעמותת העל התומכת בה ולוועדות של המפלגה הדמוקרטית. הנתון אינו כולל את הסכום שגייסו בני הזוג באירוע שערכו באחוזתם בבוורלי הילס במאי שעבר. באירוע, שהשתתפות בו עלתה 2,700 דולר לכרטיס, נכחו יותר מ-700 איש שתרמו סכום כולל של 1.9 מיליון דולר לקמפיין של קלינטון.

חיים סבןצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker