היסטריית הלוטו בארה"ב: מ-1.5 מיליארד דולר יישארו "רק" חצי מיליארד דולר

מיליארדרי לוטו טריים: עשו לעצמכם טובה ואל תקחו את כל הסכום בבת אחת – קבלת הסכום כקצבה יניב לכם הרבה יותר כסף, ויגן עליכם מפני מיסוי, טעויות השקעה וקרובי משפחה מתחננים

ניו יורק טיימס
ג'וש בארו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
ג'וש בארו

נניח לרגע, שכנגד כל הסיכויים, זכיתם בהגרלת הלוטו בארה"ב בפרס הפאוארבול של 1.5 מיליארד דולר. מזל טוב! עומדות בפניכם כמה החלטות חשובות בנוגע לאופן שבו תוציאו את הכסף שלכם. אך ההחלטה הראשונה שתצטרכו לקבל היא האם לקבל את הפרס מייד, כסכום אחד גדול, או כקצבה שתחולק על פני 30 שנה.

קבלת הסכום מיידית אולי מפתה, אבל כנראה שעדיף לכם לבחור דווקא בקצבה. קודם כל, צריך לדעת שהפרס אינו באמת 1.5 מיליארד דולר. אם מקבלים את הפרס כתשלום חד פעמי, מקבלים בסך הכל 930 מיליון דולר - וזה לפני מס, כך שהסכום הסופי נמוך בהרבה - 561.7 מיליון דולר. אם אתם רוצים לקבל את כל ה-1.5 מיליארד דולר, תצטרכו לקבל אותם על פני 30 שנה. כיוון שמדובר בזמן רב, מרבית האנשים בוחרים במזומנים, לדברי קלי קרייפ, דוברת פאוארבול. אך לדעתי מרביתם עושים טעות.

המונים נהרו לקנות כרטיסים להגרלת הפאואר בול בארה"ב, שעלתה ל-1.5 מיליארד דולרצילום: אי־פי

קודם כל, הקצבה של פאוארבול אינה נעלמת אם אתם מתים בטרם מגיעות 30 השנים לסופן, אלא ממשיכה להיות מועברת לעזבונכן. שנית, יש יתרונות גדולים לקצבה מבחינת מיסוי. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שלמעשה אתם מותירים את מרבית הסכום בידי הממשל, שמשקיע אותו עבורכם - והוא אינו נדרש לשלם מס על השקעות. צריך אמנם לשלם מס הכנסה על תשלומי הקצבה, אך אם תקבלו את כל הסכום מראש, תצטרכו לשלם מס על כל הסכום בעת קבלתו, ולאחר מכן שוב, על ההכנסות שתקבלו מהשקעתו. כך שרק בשל החיסכון במס, מי שיקחו את הקצבה יקבלו 20% מזומן יותר בסוף התקופה לעומת מי שיקחו את התשלום המיידי. אפילו התשואה על הקצבה טובה יותר יחסית למה שיש בשוק כיום עבור השקעות בטוחות.

אך היתרון הגדול ביותר של הקצבה הוא שהיא מגנה עליכם מפני עצמכם - לא משנה אילו החלטות מטופשות תקבלו השנה, בשנה הבאה, שוב תקבלו סכום עתק - ובכל שנה שאחריה עד 2045. ולא משנה כמה חברים אבודים וקרובי משפחה לפתע יופיעו על סף דלתכם ויתחננו לעזרה כלכלית, הצ'ק הראשון בסך הכל יהיה על סך 22.6 מיליון דולר, לפני מס. בשנה הבאה, כולם כבר ישכחו מכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker