מחיר הדירות במנהטן גאה ל-1.15 מיליון דולר ב-2015

שוק הנדל"ן של מנהטן שבר שיאים בשנה שעברה; "זו היתה שנה מאוד מתסכלת עבור קונים שרצו לרכוש דירות במחיר סביר"

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

עבור שוק הנדל"ן של מנהטן, 2015 היתה שנה של שבירת שיאים, כאשר המחיר החציוני של דירות טיפס לשיא של 1.15 מיליון דולר בחודשים האחרונים של השנה, לפי דו"חות של חברות נדל"ן מרכזיות שהתפרסמו ביום שלישי.

מכירות איתנות באופן כללי בהובלת מכירות של דירות יקרות בפרויקטים חדשים דחפו את המחירים לשיאים. נכון לסוף השנה, העלות של רכישת דירה במנהטן היא הגבוהה מעולם, לפי מדדים רבים.

מחיר המכירה הממוצע אף הוא טיפס לשיא של כמעט שני מיליון דולר במהלך הרבעון הרביעי של 2015, הודות למכירות של דירות יוקרה בפרויקטים חדשים, ובכלל זה עסקות שנחתמו כבר לפני שנתיים, אך נסגרו רק בחודשים האחרונים, לקראת השלמת בניית הבניינים. המחיר למ"ר אף הוא טיפס לשיא של 17,707 דולרים, לפי דו"ח של חברת הנדל"ן דאגלס אלימן.

רחובות מנהטןצילום: מהפליקר של Ben17_34

"זו היתה שנה יוצאת מן הכלל", אמרה פמלה לייבמן, מנכ"ל קורקורן גרופ, אשר דיווחה על זינוק במחיר המכירה החציוני של דירות בפרויקטים חדשים לשיא של 2.24 מיליון דולר. "עם זאת, 2015 היתה מאוד מתסכלת עבור קונים שרצו לרכוש דירות במחיר סביר", הוסיפה.

בשל היצע נמוך מהביקוש, 2015 היתה שנה שבה ידם של המוכרים היתה על העליונה, אולם ישנם סימנים לכך שמצב זה מתחיל להשתנות. מספר החוזים שנחתמו נפל ברבעון הרביעי ב-12% לעומת התקופה המקבילה בשנה קודמת, לפחות מ-3,000 עסקות, לפי קורקורן. בעוד שהמחירים נותרו גבוהים בכל קטגוריות השוק, מחיר המכירה הממוצע בפרויקטים חדשים צנח ב-17%, ל-3.25 מיליון דולר, ברבעון האחרון של השנה, לעומת 3.92 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנת 2014. והמחיר הממוצע בשוק היוקרה, המוגדר בתור 10% היקרים ביותר מבין העסקות שנסגרו, צנח ב-15% ל-6.85 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2015, לעומת שמונה מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2014, לפי קורקורן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ