החברה שרכש "הילד הרע" של תעשיית התרופות פושטת רגל

קאלו ביוס פרמסוטיקלס, שנרכשה בחודש שעבר על ידי מרטין שקרלי, האיש שייקר תרופה פי 55 וזכה לקיתונות ביקורת, הגישה בקשת פשיטת רגל לאחר שמעצרו של שקרלי הפיל מנייתה

לוגו בלומברג
בלומברג

קאלו ביוס פרמסוטיקלס, החברה שמרטין שקרלי הציל מפירוק בחודש שעבר, הגישה מסמכי פשיטת רגל, לאחר שמעצרו החודש הפיל את מניית החברה ושם קץ להתאוששות קצרת הימים שלה.

קאלו ביוס הגישה בקשה להגנה מפני נושים ביום שלישי, לפי הצהרה באתר בית המשפט לפשיטות רגל בדלאוור. החברה מקליפורניה מתכוונת להשתמש בפשיטת הרגל כדי לקנות לעצמה קצת זמן ליישום תכניותיה לארגון מחדש.

החברה אמרה בשבוע שעבר כי נאסד"ק מתכוון להסירה ממסחר, בעקבות מעצרו של שקרלי ב-17 בדצמבר בעוון הונאת ני"ע הקשורה לחברה אחרת, ובעקבות כשלונה של קאלו ביוס להגיש דו"ח רבעוני. בעקבות מעצרו, פוטר שקרלי מקאלו ביוס. הוא מכחיש כי ביצע כל דבר עבירה.

החברה ציינה את מעצרו של שקרלי, ההסרה מהמסחר ופרישת חברת ראיית החשבון שלה, סמנכ"ל הכספים שלה ושני חברי דירקטוריון כאתגרים שהקשו עליה לבצע ארגון מחדש ללא עזרת בית המשפט. לפי הבקשה, לקאלו ביוס נכסים בשווי 8.37 מיליון דולר וחובות בסך 1.94 מיליון דולר. עם הנושים הבלתי מובטחים הגדולים ביותר של החברה נמנות אוניברסיטת מיאמי וחברת ראיית החשבון ארנסט אנד יאנג. מטרת הארגון מחדש היא לאפשר לחברה למקד את משאביה המוגבלים בפיתוח הטיפול הנסיוני בלוקמיה, לנזילומב.

קאלו ביוס אמרה בהצהרה כי ערערה על הסרתה ממסחר בנאסד"ק, וכי שימוע בנושא יתקיים ב-25 בפברואר. דובר נאסד"ק סירב למסור תגובה אך אישר את תאריך השימוע. המסחר בניות הושעה זמן קצר לאחר מעצרו של שקרלי. המניה צנחה ב-53% ב-17 בדצמבר, בדקות שלאחר הדיווח על מעצרו של שקרלי ובטרם הושעה המסחר במניה.

לקאלו ביוס כעת 2 דירקטורים, לאחר פיטוריו של שקרלי והתפטרותם של טוני צ'ייס, טום פרננדז ומארק ביסטק. שקרלי מואשם בהפסדים חוזרים ונשנים של כספי משקיעים ובהונאתם לגבי ההפסדים, וכן בנטילת נכסים שלא חוק מאחת החברות שלו, רטרופין, כדי להחזיר לחלק ממשקיעים אלה כספים.

שקרלי השתלט על קאלו ביוס בחודש שעבר, כאשר מניות החברה נסחרו בפחות מדולר. לאחר ההכרזה כי השתלט על החברה ולקח על עצמו את תפקיד המנכ"ל, המניות זינקו לשיא של 39.5 דולר ב-23 בנובמבר. בטרם שקרלי ושני שותפים רכשו נתח של 70% בחברה, ב-18 בנובמבר, הייתה קאלו ביוס במהלך פירוק והתכוונה לפטר בהדרגה את עובדיה ולהפסיק את הניסויים הקליניים בשתי התרופות הנסיוניות שלה לסרטן.

שקרלי התפרסם השנה בארה"ב לאחר שחברת טיורינג שבראשותו רכשה תרופה ויקרה אותה פי 55 – מ-13.5 דולר ל-750 דולר למנה, מהלך שעורר זעם רב בארה"ב. לאחר מעצרו, הודח שקרלי מראשות טיורינג. טיורינג נמצאת אף היא בשליטת שקרלי, המנהל קרן גידור בשם MSMB.

מרטין שקרלי
מרטין שקרליצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker