גברים מלבינים ועשירים: האם המאיון העליון באירופה מתאים לסטריאוטיפ?

ב-OECD ערכו מחקר מקיף בניסיון לתאר את מקבלי השכר הגבוה באירופה וניסו לענות על השאלה למה באיטליה יש את העשירים המבוגרים ביותר ובפולין נהנות הנשים משוויון יחסי

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

אם היו מבקשים מהפעילים החברתיים שחוזרים על הסיסמה: "אנחנו ה-99%" לתאר את המאיון העליון שאותו הם אוהבים להשמיץ, הם היו בוודאי אומרים כי מדובר בגברים משכילים בגיל הביניים שמחזיקים במשרות בכירות. בגדול, אפשר להגיד שהם צודקים.

מחקר שפורסם באחרונה על ידי הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) ובו מנותח מאגר מידע של כ-10% מיליון עובדים, מצייר תמונה של ה-1% העליון של בעלי ההכנסות הגבוהות ביותר באירופה. המחקר אינו כולל את ישראל. לפי OECD, זו הפעם הראשונה שבה מתוארים עשירי אירופה באופן כל כך מפורט .

מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן.צילום: בלומברג

הדפוס בקרב עשירי אירופה ברור: "ה-1% העליון נוטה להיות: גברים, בשנות ה-40 וה-50, בעלי השכלה גבוהה, עובדים בפיננסים, ייצור , סיטונות או קמעונאות ומועסקים בתפקיד מנכ"ל או בעמדה בכירה אחרת", כותר מחבר המחקר  אוליבר דנק. עד כה אין שום דבר מפתיע, אבל אם חופרים עמוק יותר, הנתונים מראים דפוסים ברורים פחות.

על אף שה-1% העליון מורכב בממוצע בגברים מעל גיל 40, במזרח אירופה מקבלי השכר הגבוה ביותר הם צעירים יותר – כנראה בגלל תהליכי ניידות חברתית שהתחוללו לאחר נפילת מסל הברזל, אומר דנק. מן העבר השני ניצבת איטליה, שבה מקבלי השכר הגבוה ביותר הם גם המבוגרים ביותר כשאחריה בדירוג נמצאת צרפת.

סרג'יו ארומטי, מנכ"ל UBSצילום: בלומברג

בממוצע, רק אחת מכל שש נשים נמצאת ברשימת מקבלי השכר הגבוה באירופה. אבל יש פערים שונים בנתונים אלה בין המדינות: בגרמניה, רק 7.2% ממקבלי השכר הגבוה הן נשים, לעומת 25% בהונגריה ובפולין. הפערים האלה נגרמים ככל הנראה מכך שבמדינות אלה שיעור הנשים העובדות גבוה יותר. למעשה, במדינות דרום אירופאיות כמו ספרד ופורטוגל, שיעור הנשים ברשימת ה-1% העליון של מקבלי השכר מגיע ל-22% ו-24% בהתאמה.

הנתונים שנותחו על ידי דנק מראים גם כי קיים קשר בין חוקי עבודה לשוויון בחלוקת שכר. במדינות שבהן פחות משרות נכללו בחוזי שכר קיבוציים, ה-1% של מקבלי השכר נוטים לקבל נתח גדול יותר מכלל עוגת השכר.

קרלוס טברס, מנכ"ל פיג'ו-סיטרואןצילום: בלומברג

בבלגיה, לדוגמה, שבה ב-96% ממקומות העבודה מוגנים בחוזים קיבוציים, הנתח של מקבלי השכר הגבוה ביותר הוא רק 3.8% מכלל עוגת השכר. בבריטניה, שבה פחות משליש ממקומות העבודה נכללים בהסכמים קיבוציים, ה-1% העליון של מקבלי השכר לוקחים 9% מכלל עוגת השכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker