בגלל הדמיון לדאעש: חברת הביוטכנולוגיה Isis החליפה את שמה

החברה מקליפורניה, הנקראת על שם אלת הרפואה המצרית, מעוניינת ששמה יעורר אצל אנשים מחשבות על תרופות מצילות חיים, ולא על הרס ומוות; החליפה את שמה ל-Ionis

מסתבר כי לחלוק את שם המותג עם ארגון הטרור המפורסם ביותר בעולם עלול לפגוע בעסקים. חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית Isis הודיעה היום על החלפת שמה בשל הדמיון לשם ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) - Isis בלעז.

לאחר שבמשך חודשים ארוכים סירבה לשנות את שמה, הודיעה החברה - שנוסדה לפני 26 שנים - על כוונתה להחליף את שמה לאייאוניס (Ionis). החברה, שמניותיה נסחרות כיום בוול סטריט תחת הסימול ISIS, מסרה כי תחליף גם את סימול המניה ל-IONS החל מיום שלישי הבא.

החברה מקליפורניה בחרה במקור בשם Isis - אלת הרפואה במיתולוגיה המצרית - מתוך רצון לקשור את שמה עם בריאות טובה. אלא שבעקבות עליית דאעש מזוהה כיום השםIsis  עם הרס ומוות, ולא עם בריאות. "החלטנו להחליף את שם החברה מכיוון שכאשר אנשים רואים או שומעים את שמנו, אנחנו רוצים שהם יחשבו על תרופות מצילות חיים שאנחנו מפתחים", נאמר בהודעה שפירסמה החברה.

"כשאתה אומר את שם החברה שלך, אתה רוצה שאנשים יחשבו על העבודה שאתה עושה - ולא על דבר מה מצער בעל אותו שם", אמרה הסמנכ"ל עסקי של החברה, שרה בויס, לאתר החדשות CNN.

לאחר מתקפות הטרור בפריז בחודש שעבר, מסרה החברה כי נשקלת ברצינות אפשרות להחליף את שמה. עם זאת, בויס ציינה כי החברה החלה לבחון אפשרות של שינוי שמה עוד בטרם המתקפות בפריז, לאחר שהתברר כי יהיה "יותר ויותר קשה להמשיך עם השם הישן שלנו".

למחרת מתקפות הטרור בפריז נפלה מניית Isis ב-4% למרות שהחברה לא פירסמה הודעה חשובה כלשהי. עם זאת, לא ברור האם נפילת המניה היתה קשורה באופן כלשהו למתקפות הטרור.

זו אינה הפעם הראשונה שבה חברה נאלצת להחליף את שמה בשל הקשר שלילי של שמה. כך למשל, בשנות ה-80, בתקופה שבה פרצה לתודעת הציבור מחלת האיידס, נאלצה יצרנית הסוכריות האמריקאית Ayds (נהגה כמו איידס) לשנות את שמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker