מנכ"ל טסלה: "הטכנולוגיה של מובילאיי הישראלית היא הטובה בעולם"

יום לאחר הדיווח לפיו טסלה מתכוונת להפסיק להשתמש בטכנולוגיית בטיחות הרכב של מובילאיי, יצא אילון מאסק להגנת החברה הישראלית

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

יום לאחר שסוחר השורט הוותיק אנדרו לפט מחברת סיטרון ריסרץ' ניבא כי מניית מובילאיי תהיה "השורט של שנת 2016" על רקע דיווח לפיו יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מתכוונת להפסיק להשתמש בטכנולוגיית בטיחות הרכב של מובילאיי, יצא מנכ"ל טסלה, אילון מאסק, להגנת החברה הישראלית והכריז כי הטכנולוגיה של מובילאיי היא "הטובה בעולם".

סוכנות הידיעות בלומברג דיווחה ביום רביעי כי מאסק הציב לאחרונה אתגר להאקר ג'ורג' הוץ - שזכה לתהילה בחוגי ההיי-טק בשנת 2008 כאשר הפך לאדם הראשון שהצליח לפרוץ למכשיר אייפון - במסגרתו הציע להוץ בונוס של מיליוני דולרים אם האחרון יצליח לפתח מערכת נהיגה עצמאית שתאפשר לטסלה להפסיק להשתמש בטכנולוגיה של מובילאיי במכוניות של טסלה.  

עם זאת, כעבור יממה, ביום חמישי, יצא מאסק להגנת מובילאיי תוך הפרכת כמה מהטענות בדיווח של בלומברג, אם כי מבלי להתייחס באופן נקודתי לדיווח על הצעתו להוץ. "המאמר (בבלומברג) לא ייצג בצורה נכונה את טסלה או את מובילאיי", כתב מאסק בפוסט שפירסם באתר טסלה. "אנו חושבים שמאוד לא סביר שאדם בודד או אפילו חברה קטנה שנעדרים יכולת תיקוף הנדסית נרחבת יהיו מסוגלים לייצר מערכת נהיגה אוטונומית שאותה ניתן לשלב בייצור מכוניות", כתב מאסק.

מאסק ציין כי יצירת מערכת שפועלת באופן מדויק ב-99% מהמקרים היא משימה קלה, אולם יצירת מערכת שמתקרבת להצלחה של 100% היא המפתח וכי משימה קשה לאין ערוך. טסלה מחויבת לשימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, כתב, כמו שבב הראייה של מובילאיי שמאפשר למנוע תאונות. "הרכיב שלהם הוא הטוב בעולם מסוגו וזו הסיבה שאנחנו משתמשים בו".

מייסד ומנכ"ל טסלה, אילון מאסק, בהשקת המכונית החדשה
מייסד ומנכ"ל טסלה, אילון מאסק, בהשקת המכונית החדשהצילום: אי–פי

אנליסט הרכב כריס מקנלי מחברת אוורקור חיזק את דבריו של מאסק לפיהם הטכנולוגיה של מובילאיי היא המובילה בתחומה, וציין כי ספק אם תוחלף בזמן הקרוב, תוך הדגשת העובדה כי המפתח לכל מערכת נהיגה עצמאית היא זיהוי מדויק שאין בו מקום לשגיאות. "מובילאיי היא המובילה ברמת הדיוק של פענוח חזותי לצורך זיהוי עצמים אוטומטי, ומקדימה בשנים את מתחרותיה", אמר מקנלי.

מניית מובילאיי נפלה ביום רביעי ביותר מ-7% לאחר שהוץ צוטט בדיווח של בלומברג כאומר כי יוכל לפתח מערכת שתקרא תגר על מובילאיי. "זה אבסורד", אמר הוץ על מובילאיי. "הם חברה שנמצאת בפיגור, והם לא הצליחו להדביק את הפער".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ