האוניברסיטה שהצליחה לנבא מי יהיה נשיא ארה"ב מאז 1975 יודעת מי יהיה הנשיא הבא

לפי בחירות דמה שנערכה באוניברסיטת ווסטרן אילינוי, הנשיא הבא של ארה"ב יהיה ברני סנדרס; סגנו יהיה מושל מדינת מרילנד לשעבר, מרטין אומאלי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אוניברסיטת ווסטרן אילינוי (WIU) בארה"ב, אשר הצליחה לנבא בהצלחה מי ייבחר לנשיא ארה"ב בכל מערכות הבחירות ב-40 השנים האחרונות, פירסמה את תחזיתה לתוצאות הבחירות לנשיאות בשנת 2016.

לפי בחירות דמה שנערכות באוניברסיטה, הנשיא הבא של ארה"ב יהיה הסנאטור ממדינת ורמונט, ברני סנדרס, המתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות בבחירות שייערכו בשנה הבאה. האוניברסיטה גם צפתה מי יהיה סגן הנשיא של סנדרס: מושל מדינת מרילנד לשעבר, מרטין אומאלי.

סנדרס, יליד ניו יורק ב-1941, פעיל פוליטי עוד משנות ה-60, אז היה פעיל בתנועת זכויות האזרח. הוא כיהן כמה שנים כראש עיריית ברלינגטון בוורמונט בשנות ה-70, בטרם נבחר לייצג את ורמונט בבית הנבחרים האמריקאי ב-1990, שם כיהן ברצף עד 2006, אז נבחר לראשונה לסנאט.

ברני סנדרס
ברני סנדרסצילום: אי־פי

לפי סקרים שנערכו לאחרונה בארה"ב, סנדרס מפגר אחרי הילרי קלינטון ביותר מ-30% בבחירות למועמדות המפלגה הדמוקרטית. עם זאת, מצבו של אובמה באותו שלב בבחירות 2007 בעת שהתמודד בפריימריז מול קלינטון לא היה שונה בהרבה: אובמה פיגר ב-18% אחרי קלינטון, וגם אז צפתה אוניברסיטת ווסטרן אילינוי כי אובמה ינצח בסופו של דבר בבחירות.

יתר על כן, למרות שסנדרס מפגר אחרי קלינטון בקרב המצביעים הדמוקרטים, בקרב הציבור הרחב הוא מוביל בסקרים על פני כל מועמד רפובליקאי לנשיאות, ובכלל זה המועמד המוביל דונלד טראמפ.

בבחירות הדמה באוניברסיטה, סנדרס-אומאלי גברו על המועמד הרפובליקאי לנשיאות ג'ב בוש, וסגנו מרקו רוביו, לאחר שזכו ביותר מ-400 אלקטורים לעומת 114 אלקטורים שתמכו בבוש-רוביו.

תחזית החיזוי של אוניברסיטת ווסטרן אילינוי מתבצע באמצעות סימולציה של כל תהליך הבחירות, ובכלל זה פריימריז לבחירת מועמדי המפלגות, ועידות המפלגות בהן נבחרים המועמדים והבחירות עצמן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker