לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

פרוקטר אנד גמבל (P&G) האמריקאית, המפרסמת הגדולה ביותר בעולם, הודיעה אתמול על העברת מרבית תקציבי הפרסום שלה בצפון אמריקה מקבוצת פובליסיס לחברת אומניקום - מהלך גורף שמשקף את התהפוכות רחבות ההיקף שמתחוללות בענף הפרסום.

במהלך השנה החולפת, שורה של חברות, בהן יוניליוור וקוקה קולה, בחנו מחדש את תקציבי הפרסום שלהם על רקע רצונן לצמצם את ההוצאות ולערוך רפורמה באסטרטגיות השיווק שלהן לנוכח עלייתו של תחום הדיגיטל. מפרסמים רבים מתבססים כיום על טכנולוגיות ומידע מתוחכמים שבאמצעותם הם מציגים פרסומות שמותאמות במיוחד לקבוצות מסוימות באוכלוסיה - שיטה ששינתה את האופן שבו חברות מפרסמות את עצמן.

בה בעת, מפרסמים מפעילים לחץ הולך וגובר על משרדי פרסום כדי שיציעו להם יותר שירותים תמורת פחות כסף, מצב שגרם למרוץ לתחתית של חברות הפרסום, לדברי בכירים רבים בענף. לפי הערכות אנליסטים ומשרדי פרסום, היקף תקציבי הפרסום שלגביהם התבצעה הערכה מחדש השנה מסתכם בכ-30 מיליארד דולר.

P&G, אשר על מותגיה נמנים אבקת הכביסה "טייד" וחיתולי "פמפרס", מסרה כי ההחלטה התקבלה במסגרת ניסיונות החברה להגיע לצרכנים על רקע פיצול בקהלי היעד. "כל מערכת המדיה והפרסום עוברת שינוי", אמר מנהל המותג הגלובלי של P&G, מרק פריצ'רד. "אנחנו עדיין רוצים להגיע להמונים, אבל אנחנו גם רוצים להיות מסוגלים לעשות זאת ברמת דיוק רבה יותר".

פרוקטר אנד גמבל
פרוקטר אנד גמבלצילום: אי־פי

לשם כך, הוסיף, נדרשים נתונים ואנליטיקה חזקים ו"תכנון וקנייה משופרים בזמן אמת", כאשר המטרה הכללית היא להתחבר עם הצרכנים באמצעות המסר הנכון בזמן הנכון.

P&G הוציאה 2.7 מיליארד דולר על פרסום בארה"ב בשנה שעברה ו-3.1 מיליארד דולר בשנת 2013, לפי נתוני קנטר מדיה. החברה גם מבצעת קיצוצים חדים בהוצאותיה, והודיעה בשנה שעברה כי תמכור כ-100 מותגים על מנת להתמקד בכ-10 קווים של מוצרי ליבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום