קרלוס סלים נגד מרק צוקרברג: "העולם זקוק למשרות, לא לנדבות"

המיליארדר המקסיקני: "לממשלות כבר יש את המשאבים הנדרשים כדי להתמודד עם בעיות עוני וחינוך - זו לא בעיה של כסף, אלא של ניהול ויעילות"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

הודעת מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, על כוונתו לתרום לצדקה כמעט את כל מניותיו בפייסבוק בשווי מוערך של 45 מיליארד דולר, ממשיכה להכות גלים.

המיליארדר המקסיקני קרלוס סלים הצהיר בתגובה להודעת צוקרברג כי הוא עצמו אינו מתכוון לתרום את כל מניות משפחתו לצדקה, אולם הוסיף כי כל הפרויקטים הפילנתרופיים הקיימים שלו אינם מוגבלים מבחינה תקציבית.

סלים, שעל החברות שבבעלותו נמנית חברת הטלקום אמריקה מוביל, העביר לקרנות צדקה מיליארדי דולרים, אולם לא נקב בסכום המדויק של תרומותיו. "אנחנו רואים פרויקטים ותוצאות", אמר. "קרנות צדקה הן לא הפתרון לעוני", הוסיף, והדגיש כי תעסוקה היא המפתח לחיסול העוני. "תעסוקה מחייבות השקעה של חברות, לכן אנחנו לא צריכים לתרום חברות, אנחנו צריכים ליצור חברות".

צילום: רויטרס

סלים, שאמר את הדברים באירוע במקסיקו סיטי, ציין כי תוכניתו של צוקרברג "טובה מאוד" אך הוסיף כי לממשלות כבר יש את המשאבים הנדרשים כדי להתמודד עם בעיות עוני וחינוך. "זאת בעיה של ניהול ויעילות", אמר.

מארק צוקרברג ואשתו פריסילה צ'אן הודיעו השבוע כי הם מתכננים להעביר 99% ממניות פייסבוק - בשווי של 45 מיליארד דולר - למטרות צדקה. בני הזוג הכריזו על ההודעה אחרי הולדת בתם, מקס.

מרק צוקרברג, הבעלים של פייסבוק ואינסטגרם, יחד עם אשתו פרסילה ובתם מקס
מרק צוקרברג, הבעלים של פייסבוק ואינסטגרם, יחד עם אשתו פרסילה ובתם מקסצילום: רויטרס

צוקרברג כתב בפוסט בפייסבוק לכבוד הולדת הבת כי "זה עולם שבו הדור שלנו יכול לקדם את הפוטנציאל האנושי ואת השוויון – על ידי ריפוי מחלות, למידה מותאמת אישית, מיצוי אנרגיה נקייה, חיבור אנשים, אספקת זכויות אדם והפצת הבנה בין אומות". ואולם צוקרברג לא פירט לאן הוא מתכוון לתרום את הכסף.

אחר כך הוסיף צוקרברג בפרופיל האישי שלו בפייסבוק כי "אנחנו מתחייבים לתרום את חלקנו כדי לעזור להפוך את העולם הזה למתאים לילדים. נתרום 99% ממניות פייסבוק שברשותנו - ששוויין כעת 45 מיליארד דולר - במהלך ימי חיינו ונצטרף בכך לרבים אחרים בשיפור העולם הזה לדורות הבאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker