מי עומד מאחורי כרטיסי ה"שיימינג לשמנים"?

המשטרה בלונדון פתחה בחקירה לגבי הכרטיסים של ארגון "שונאי שמנים בע"מ"

סוכנויות הידיעות

משטרת התחבורה בלונדון פתחה בחקירה בנוגע ל"כרטיסי שיימינג לשמנות" שחולקו ברכבת התחתית, בעקבות תלונה של נוסעת שסיפרה כי קיבלה כרטיס כזה מארגון ש"שונא ומתעב אנשים שמנים", כפי שנכתב על הכרטיס.

על הכרטיס, שאותו הוציא ארגון המכנה עצמו "שונאי שמנים בע"מ" (Overweight Haters Ltd), נכתב בצד אחד "שמן" ואילו בצד השני נכתב: "הארגון שלנו שונא ומתעב אנשים שמנים. אנחנו מתנגדים לכמויות האדירות של משאבי מזון שאתם צורכים בזמן שחצי מהעולם סובל מרעב. אנחנו לא מסכימים שתבזבזו את כספי מערכת הבריאות שלנו על תאוות הבצע האנוכית שלכם.

"ואנחנו לא מבינים למה אתם לא מפנימים שאם תאכלו פחות יהיה לכם טוב יותר ותהיו רזים יותר ומאושרים ותמצאו בני זוג שאינם חובבי-שמנמנות סוטים, או תמצאו בני זוג בכלל. אנחנו גם מתנגדים לכך שהחזיר היפה ישמש כעלבון. את לא חזיר, את אדם שמן ומכוער".

קארה פלוריש, האישה שהתלוננה על המקרה למשטרה, סיפרה לאתר Stylist כי "עצרנו בתחנת רחוב וורן כשאדם שהתקדם לכיוון הדלת שם את הכרטיס בחיקי ואז ירד. למרבה הצער לא ראיתי אותו, אבל הבחנתי שהוא אדם בגיל העמידה, בעל מראה רגיל ובבגדים נורמלים". היא הוסיפה כי "כשקראתי לראשונה את הכרטיס חשבתי שזה סוג של בדיחה והנחתי אותו על המושב שלידי, אבל כשחשבתי על כך קצת יותר החלטתי לעשות משהו בעניין, ולכן פרסמתי זאת בפייסבוק וביקשתי מאנשים לשתף. אני מידה 12/14, תמיד היו לי קימורים, אבל אני לא רואה עצמי כשמנה.

"אני פעילה והולכת לחדר כושר לפחות פעמיים בשבוע, אני לא מעשנת, בקושי שותה ולא משתמשת בסמים. אין לי בעיות בריאותיות (שאני יודעת עליהן) ואף פעם לא הייתי חולה או מאושפזת בבית חולים (טפו טפו טפו) ולכן אני לא רואה עצמי כ'נטל על מערכת הבריאות'. אני למעשה עובדת בה".

בעקבות המקרה החליטו מתנגדי הארגון לחלק ברכבת התחתית כרטיסי "את נראית נפלא". קמעונאית המידות הגדולות navabi אף הקימה אתר לעידוד נשים במידות גדולות תחת שם הדומיין Overweighthaters.com. "הארגון שמכנה עצמו 'שונאי שמנים בע"מ' שכח לרשום את שם הדומיין, אז חשבנו שנעשה עם זה משהו נחמד במקום", נכתב באתר.  

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker