ישראל פישר

מארק צוקרברג ואשתו פריסילה צ'אן הודיעו אתמול כי הם מתכננים להעביר 99% ממניות פייסבוק – בשווי של 45 מיליארד דולר – למטרות צדקה. בני הזוג הכריזו על ההודעה אחרי הולדת בתם, מקס.

צוקרברג כתב בפוסט בפייסבוק לכבוד הולדת הבת כי "זה עולם שבו הדור שלנו יכול לקדם את הפוטנציאל האנושי ואת השוויון – על ידי ריפוי מחלות, למידה מותאמת אישית, מיצוי אנרגיה נקייה, חיבור אנשים, אספקת זכויות אדם והפצת הבנה בין אומות". ואולם צוקרברג לא פירט לאן הוא מתכוון לתרום את הכסף.

אחר כך הוסיף צוקרברג בפרופיל האישי שלו בפייסבוק כי "אנחנו מתחייבים לתרום את חלקנו כדי לעזור להפוך את העולם הזה למתאים לילדים. נתרום 99% ממניות פייסבוק שברשותנו – ששוויין כעת 45 מיליארד דולר – במהלך ימי חיינו ונצטרף בכך לרבים אחרים בשיפור העולם הזה לדורות הבאים".

בסוף הפוסט הודה צוקרברג לתומכים בו ובאשתו במהלך תקופת ההיריון. "אתם מעניקים לנו תקווה כי ביחד נוכל לבנות את העולם בשביל מקס ובשביל כל הילדים".

זו לא הפעם הראשונה שבה מצהיר צוקרברג כי יתרום את רוב הונו לצדקה, ובעבר הוא הצטרף ליוזמת "גיבינג פלדג'" שקידמו וורן באפט וביל גייטס בניסיון לרתום את המיליארדרים בארה"ב להעביר את רוב הונם לצדקה.

דבריו של צוקרברג עלולים לעורר חשש בנוגע לשליטה שלו בפייסבוק, ואולם הרשת החברתית הגדולה בעולם הוציאה הבהרה לדבריו, שבה נטען כי הוא לא מתכנן לתרום יותר ממיליארד דולר בשנה במשך שלוש השנים הקרובות – כלומר, ששליטתו של צוקרברג בפייסבוק תישאר איתנה. וכך, צוקרברג ישמור על זכות ההצבעה שלו בדירקטוריון פייסבוק בעתיד הנראה לעין.

במכתב שכתבו צוקרברג וצ'אן לבתם הם הוסיפו כי "לחברה שלנו יש מחויבות להשקיע עכשיו בשיפור חייהם של כל מי שבא לעולם. לא רק במי שכבר כאן. אבל כרגע, אנחנו לא תמיד מכוונים את המשאבים המשותפים שלנו להזדמנויות ולבעיות הגדולות ביותר שהדור שלך יתמודד עמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker