קיידנס השלימה רכישת וריסיטי הישראלית ב-315 מיליון דולר; המייסדים הולנדר וגבריאלוב יקבלו יחד כ-25 מיליון דולר

קיידנס תשלם 12 דולר עבור כל אחת ממניות וריסיטי; מנכ"ל וריסיטי, משה גבריאלוב, ימונה לראש חטיבת האימות של קיידנס; יואב הולנדר ימונה למנהל הטכנולוגי של החטיבה; את 2004 סיימה וריסיטי בהפסד של 9.5 מיליון דולר במחזור הכנסות של 58 מיליון דולר

עומרי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מאת עמרי כהן ושירלי יום-טוב

קצת יותר משבוע לאחר שאסיפת בעלי המניות של חברת וריסיטי אישרה את מכירתה לקיידנס, דיווחה היום החברה האמריקאית על השלמת הרכישה תמורת כ-315 מיליון דולר במזומן. קיידנס תשלם לבעלי מניות וריסיטי 12 דולר למניה.

קיידנס היא היצרנית הגדולה בעולם של כלים לתכנון רכיבים אלקטרוניים, כמו שבבים וציוד תקשורת. קיידנס רכשה את וריסיטי במטרה להשלים את סל מוצריה. התוכנות שפיתחה וריסיטי מאמתות את תכנון הרכיבים, במטרה לצמצם את מספר התקלות המתגלות בהם בעת השקתם. לדברי נשיא ומנכ"ל קיידנס, מייק פיסטר, שילוב המוצרים של שתי החברות מספק היצע רב של פתרונות אימות.

השלמת המהלך הפכה את וריסיטי לחטיבת האימות של קיידנס. משה גבריאלוב, מנכ"ל וריסיטי, המחזיק כ-2.4% מהחברה, כ-569 אלף מניות, יקבל 6.8 מיליון דולר. מתעשר גדול הרבה יותר הוא יואב הולנדר, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה ומייסדה, שמחזיק כ-6.8% מהחברה, חבילה של 1.6 מיליון מניות שמיתרגמת ליותר מ-19 מיליון דולר. זוהר זיסאפל מקבוצת רד מחזיק בכ-1.9% מהחברה, כ-443 אלף מניות שמיתרגמות ל-5.3 מיליון דולר.

גבריאלוב יעמוד בראש חטיבת האימות, והולנדר יתמנה לתפקיד המנהל הטכנולוגי שלה.

את 2004 סיימה וריסיטי בהפסד של 9.5 מיליון דולר, במחזור הכנסות של 58 מיליון דולר. עם זאת, ברבעון האחרון של השנה נהנתה החברה מהכנסות שיא של 17.8 מיליון דולר, וצימצמה את ההפסד הנקי ל-1.6 מיליון דולר, מ-3.3 מיליון דולר ברבעון שקדם לו.

ב-13 בינואר 2005 פורסם ב-TheMarker כי חברת וריסיטי, המפתחת תוכנות לאימות תכנוני מערכות עבור חברות המייצרות הרכיבים האלקטרוניים, הודיעה כי היא נרכשת על ידי חברת Cadence מקליפורניה תמורת כ-286 מיליון דולר במזומן - פרמיה של כ-62% על שווי השוק של וריסיטי. קיידנס תשלם 12 דולר לכל מניית וריסיטי, בעוד שאתמול נעלה המניה את המסחר בוול סטריט במחיר של 7.4 דולרים. בתגובה להודעה זינקה המניה ב-57% למחיר של 11.6 דולרים במסחר שלאחר הסגירה.

משה גבריאלוב, מנכ"ל וריסיטי שנוסדה ב-1995, מחזיק כ-2.4% מהחברה, כ-569 אלף מניות, כך שהעסקה תזרים אליו 6.8 מיליון דולר. מתעשר גדול הרבה יותר הוא יואב הולנדר, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה ומייסדה, שמחזיק כ-6.8% מהחברה, חבילה של 1.6 מיליון מניות שמיתרגמת ליותר מ-19 מיליון דולר. זוהר זיסאפל מקבוצת רד מחזיק בכ-1.9% מהחברה, כ-443 אלף מניות שמיתרגמות ל-5.3 מיליון דולר.

הולנדר יישאר לאחר הרכישה בתפקיד מרכזי בקיידנס, וגבריאלוב יצטרף אף הוא לצוות הניהולי של החברה.

קיידנס היא היצרנית הגדולה בעולם של כלים לתכנון רכיבים אלקטרוניים כמו שבבים וציוד תקשורת. החברה נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של 3.7 מיליארד דולר, וב-2003 הסתכמו הכנסותיה ב-1.1 מיליארד דולר.

מניית וריסיטי אמנם זינקה בכ-40% מתחילת ספטמבר, אך היא היתה אחת הגרועות בין הישראליות בוול סטריט בשנתיים האחרונות. הזינוק בתקופה האחרונה סייע למחוק הפסדים גבוהים של המשקיעים, אך גם בהכללתו איבדה המניה כ-40% מתחילת 2004. בדיקת התשואה בשנתיים האחרונות מצביעה על ירידה של כ-60%, בעוד שמדד היחס זינק בכ-59%.

וריסיטי סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 15.5 מיליון דולר, צמיחה של 13% ביחס לרבעון הקודם ושל 29% ביחס לרבעון המקביל. החברה הפסידה ברבעון זה 3.3 מיליון דולר לעומת רווח של 2.3 מיליון דולר, ברבעון המקביל. ברבעון השני של 2004 היה ההפסד 2.5 מיליון דולר.תחזית החברה לרבעון הרביעי עומדת על הכנסות של 16.7-17 מיליון דולר, ואיזון או רווח של סנט אחד למניה, בניכוי הוצאות חד פעמיות (פרופורמה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker