צ'ק פוינט: מתקפת סייבר איראנית נגד מדעני גרעין ישראלים

חוקרים של חברת האבטחה הישראלית חשפו קבוצת האקרים הקשורה למשמרות המהפכה של איראן, ואשר ביצעה מתקפות סייבר נגד אישים פוליטיים ובטחוניים בולטים בעולם

לוגו רויטרס
רויטרס

רשויות החוק באירופה נקטו בצעדים לסגירת קבוצת ריגול סייבר הקשורה למשמרות המהפכה של איראן, אשר ריגלה בין השאר אחרי מדעני גרעין ישראליים, לדברי חוקרי חברת צ'ק פוינט הישראלית, אשר איתרו את המחשבים ששימשו לביצוע מתקפות הסייבר.

קבוצת האקרים - שהוכתרה בשם "רוקט קיטן" (Rocket Kitten) על ידי מומחי האבטחה שניסו לעלות על עקבותיה מאז ראשית 2014 - ביצעה מתקפות סייבר נגד אישים בולטים בפוליטיקה ובבטחון העולמיים מאז אותה עת.

הצעדים שבהם נקטו הרשויות האירופיות נגד קבוצת ההאקרים - פעולה ראשונה מסוגה מאז חתימת הסכם הגרעין עם איראן - צפויים לפגוע במאמצי טהרן לאסוף מידע מודיעיני רגיש על יריבות דוגמת ערב הסעודית, ישראל, טורקיה, ארה"ב וונצואלה, אשר נמנו על המדינות שנגדן מוקדו המתקפות.  

חוקרי צ'ק פוינט אמרו כי על רשימת יעדי המתקפות נמנו 1,600 אישים בולטים, בהם חברי משפחת המלוכה הסעודית, מדעני גרעין ישראליים, בכירים בנאט"ו ומתנגדי משטר איראניים ואפילו נשותיהם של קציני צבא בכירים ממדינה שזהותה לא נמסרה.

הכור בדימונה
הכור בדימונהצילום: אי־אף־פי

החברה מסרה כי עדכנה את צוותי התגובה הלאומיים בתחום אבטחת המחשוב של בריטניה, גרמניה והולנד, אשר עדכנו מצדן את משטרה באותן מדינות לגבי מיקום השרתים ששימשו לביצוע המתקפות בהוראת איראן.

יורופול, הבולשת הפדרלית (FBI) והשב"כ סירבו להגיב על הדיווח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker