סופו של צינור הנפט ששיגע את אמריקה: אובמה עצר את פרויקט קיסטון XL

נשיא ארה"ב דחה הבקשה להניח את הצינור בן 1,900 הקילומטר שאמור היה לעבור מקנדה למפרץ מקסיקו, ואשר הפך לסמל המאבק הסביבתי; "הפרויקט יפגע במעמדה המוביל של ארה"ב במאבק נגד שינויים אקלימיים"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, דחה את בקשת חברת טרנס-קנדה להניח את צינור הנפט קיסטון XL, ושם בכך קץ לוויכוח בן שבע שנים על הצינור שהיה אמור לעבור מקנדה למפרץ מקסיקו, ואשר הקמתו הפכה לאחת הסוגיות הסביבתיות השנויות ביותר במחלוקת של תקופת נשיאותו.

תסקיר ממושך שערך משרד החוץ האמריקאי הוביל למסקנה כי צינור הנפט "לא ישרת את האינטרס הלאומי של ארה"ב", אמר היום אובמה בבית הלבן. "אני מסכים עם החלטה זו".

צינור הנפט קיסטוןצילום: אי־פי

אובמה אמר כי הפרויקט לא יתרום באופן משמעותי לכלכלת ארה"ב, להוזלת מחירי הדלק או להגברת הבטחון הלאומי בתחום האנרגיה. בה בעת הוא יפגע במעמדה המוביל של ארה"ב במאבק נגד שינויים אקלימיים, הוסיף.

דחיית הבקשה לפרויקט מהווה ניצחון לפעילי סביבה, אשר ביקשו לקשור בין גורל צינור הנפט בן 1,900 הקילומטר לבין המאבק נגד התחממות גלובלית. תומכי הפרויקט אמרו כי קיסטון XL ייצור אלפי מקומות עבודה, יגביר את הבטחון בתחום האנרגיה, ויסייע לבעלת ברית חשובה בקנדה לפתח את מקורות האנרגיה שלה.

ברק אובמהצילום: אי־פי

החלטתו של אובמה התקבלה בחודש לפני שמנהיגי העולם מכ-190 מדינות צפויים להתכנס בפריז לשיחות אקלימיות בחסות האו"ם, שבמהלכן הם מקווים להגיע להסכם בינלאומי שיגביל את ההתחממות הגלובלית באמצעות תקנות סביבתיות חדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker