בעקבות פייסבוק: טוויטר החליפה את ה"פייבוריט" ב"לייק"; לב במקום כוכב

מנהל המוצר של אתר המיקרובלוגינג: "אדם יכול לאהוב הרבה דברים, אבל לא כל דבר הוא הטוב ביותר מסוגו (פייבוריט)"; השינוי נכנס לתוקף גם באפליקציית שיתוף הסרטונים הקצרים Vine שבבעלות טוויטר

בלומברג
סוכנויות הידיעות

אתר המיקרובלוגינג טוויטר הודיע היום על שינוי אחד המאפיינים המוכרים ביותר של הרשת החברתית, המלווה אותה מאז שנת 2006. טוויטר החליפה את שמו של כפתור "פייבוריט" ל"לייק" - בדומה לפייסבוק - ואת צורת הכפתור מכוכב ללב.

"אנחנו מחליפים את אייקון הכוכב של פייבוריטס לאייקון לב ואנחנו מכנים אותו בשם לייק", כתב מנהל המוצר של טוויטר, אקרשן קומאר, בפוסט שפירסם בבלוג הרשמי של טוויטר. "אנחנו רוצים לפשט את השימוש בטוויטר ולהפוך אותו ליותר מתגמל, ואנחנו יודעים שלפעמים הכוכב יכול להיות מבלבל, במיוחד עבור משתמשים חדשים. אדם יכול לאהוב הרבה דברים, אבל לא כל דבר הוא הטוב ביותר מסוגו (פייבוריט)".

"צורת לב, לעומת זאת, היא סמל אוניברסלי שמהדהד מעבר לשפות, תרבויות ואזורי זמן שונים. לב מביע יותר, ומאפשר לך להעביר מגוון רגשות ולהתחבר בקלות עם אנשים. בניסויים שערכנו, גילינו שאנשים אהבו אותו", כתב קומאר.

השינוי נכנס לתוקף היום וחל לא רק על ציוצים בטוויטר אלא גם על אפליקציית שיתוף הסרטונים הקצרים Vine, הנמצאת בבעלות טוויטר.

"יש לצפות להרבה רטינות מצד משתמשים אדוקים של טוויטר, אשר נוטים לראות בכל שינוי קטן בממשק של השירות כתחילת הסוף, אם לא הסוף, נקודה", כתב פרשן הטכנולוגיה אתר החדשות "סלייט", וויל אורמוס.

"אחרים יזדעקו על כך שטוויטר גונבת את הרעיון מפייסבוק - תוך שהם שוכחים שפייסבוק עצמה הואשמה בגניבת הרעיון מפרנד-פיד (FriendFeed) כאשר השיקה את כפתור הלייק בשנת 2009. על תקשיבו להם. זהו מהלך חכם, והוא בדיוק מסוג השינויים שלהם זקוקה טוויטר אם ברצונה להגיע לקהלים רחבים יותר ולשוב לצמוח", הוסיף אורמוס.

בה בעת, רשת הטלוויזיה CNBC פתחה בחשבונה בטוויטר סקר בו מתבקשים הגולשים להביע את דעתם איזה מהכפתורים עדיף.

טוויטר ביצעה את השינוי שבועות ספורים לאחר שובו של המייסד שותף ג'ק דורסי לתפקיד המנכ"ל. דורסי התחייב לשפר את המוצר של טוויטר במטרה לפנות לקהלים רחבים יותר. החברה מסן פרנסיסקו שוקלת מספר שינויים נוספים בממשק, ובכלל זה הסרת המגבלה על 140 תווים בציוץ.

טוויטר אינה הרשת החברתית היחידה שבוחנת מחדש את אפשרויות התגובה הפתוחות בפני משתמשים. פייסבוק הודיעה לאחרונה כי תחל בפיילוט של הרחבה לפתור הלייק, שמאפשרת לבחור בין שישה רגשונים (אימוג'י) אחרים להגיב בהם לפוסט ברשת החברתית.

צילום: פייסבוק

הכפתור החדש נראה דומה לכפתור הלייק הקיים, אלא שלחיצה ארוכה עליו באפליקציה או השהיית העכבר עליו במחשב תפתח מין סרגל ממנו ניתן לבחור שישה סוגי תגובות אחרים, ובסך הכל שבעה: לייק, לב, צחוק, שמחה, פליאה, עצב וכעס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker