מייסדי סקייפ מציגים: הרובוט שיביא לכם את הקניות מהמכולת עד הבית

הרובוט מסוגל לשאת מוצרים במשקל של עד תשעה ק"ג ולהביא אותם לביתכם בתוך מחצית השעה; פיילוט יושק בשנה הבאה בבריטניה

סוכנויות הידיעות

המייסדים שותפים של שירות הטלפון האינטרנטי סקייפ, ג'אנוס פריס ואהטי הינלה, מפתחים רובוט אוטונומי הנוסע באופן עצמאי אשר יוכל לשאת את הקניות שבוצעו במכולת עד לבית, דיווח העיתון הבריטי "טלגרף".

הרובוט, שמפותח במסגרת פרויקט בשם "סטארשיפ" (Starship), יהיה מסוגל להביא לבית הלקוחות מוצרים במשקל של עד תשעה ק"ג בתוך מחצית השעה תמורת מחיר של ליש"ט אחת (דולר וחצי), והשקתו הניסיונית של השירות צפויה בלונדון בשנה הבאה.

עלות המשלוחים באמצעות סטארשיפ, אשר לדברי מפתחיו צפוי "להוביל את המהפכה בתחום המשלוחים המקומיים", עתידה להיות זולה בעד 15% ממחירי המשלוחים כיום.

הרובוט מסוגל לנסוע באופן עצמאי על מדרכה במהירות של 6.5 קמ"ש, ו"ישמש לנשיאת המשלוחים רק למרחקים של מספר קילומטרים". גודלו הקטן יאפשר לסטארשיפ להגיע למקומות שאליהם מכונית משלוחים רגילה אינה מסוגלת להגיע, כמו סמטאות ושבילים צרים. עם הגעתו לפתח ביתו של הלקוח, יוכל הלקוח לפתוח את הנעילה של מכל האחסון של הרובוט באמצעות אפליקציית מובייל.

לאחר השלמת המשלוח ישוב הרובוט באופן עצמאי לחנויות המכולת כדי להיטען מחדש ולעבור ניקוי במקרה הצורך. ניתן יהיה לעקוב אחרי התקדמות הרובוט ומיקומו באמצעות הסמארטפון, ובמקרים שבהם נקלע לבעיות ניתן יהיה לשלוט בו מרחוק באופן ידני, בדומה למזל"ט. עם זאת, רוב התנועה של סטארשיפ תתבצע באופן עצמאי באמצעות שילוב של טכנולוגיות ניווט, נתוני מיפוי, מצלמות וחיישנים.

"כאשר נחליט להתחיל לספק את השירות באזור מסוים, נצטרך להפעיל את הרובוטים באופן ידני לפרק זמן מסוים - אולי מספר ימים או מספר שבועות, כדי למפה את כל נקודות הציון, המסלולים והבורות. לאחר מכן, הרובוט יוכל לנווט את דרכו באופן עצמאי", אמר פריס לטלגרף.

"אם הוא נתקל בבעיה כלשהי, כמו קושי לחצות רחוב או מצב בלתי צפוי בכבישים, או במקרה שיש הרבה מאוד אנשים בסביבה והוא זקוק למצוא דרך לנווט את דרכו ביניהם, הרובוט יוכל תמיד להתקשר הביתה, והמפעיל יוכל לראות את מה שהרובוט רואה, ולהשתלט מרחוק על הנהיגה", הוסיף פריס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker