הנסיך הסעודי בן טלאל מכחיש כי תמך בישראל

מוקדם יותר השבוע דווח כי הנסיך הסעודי תמך בישראל במקרה של מאבק מול הפלסטינים ■ עתה הוא מכחיש כי אמר את הדברים וטוען כי הדיווח המקורי היה שקרי

סוכנויות הידיעות

אחרי הדיווח המפתיע השבוע, שבו צוטט הנסיך הסעודי, אל וואליד בן טלאל כאומר שיתמוך בישראל אם תפרוץ התקוממות פלסטינית, מגיעה ההכחשה. בהצהרה ממשרדו של הנסיך נכתב כי הדיווחים האלה הם "מזויפים ולא נכונים".

הדיווחים הופיעו בראשונה באתר awdnews.com שטען כי בן טלאל אמר את הדברים שצוטטו בסוכנות הידיעות הרשמית של כוויית ודווחו בעיתון כווייתי שנחשב מהימן. ואולם לא ניתן היה למצוא את הציטוטים במקור בעיתון הכווייתי "אל-קבאס". הדיווח שלפיו בן טלאל תמך בישראל פורסם במהירות בכל העולם, וגם בכלי תקשורת ישראלים וערבים. בחלק מכלי התקשורת הערביים אף לקחו את דבריו המוכחשים של בן טלאל ותרגמו אותם מאנגלית לערבית, במקום לנסות ולמצוא את הציטוט המקורי.

משרדו של בן טלאל אמר כי הוא כלל לא דיבר עם התקשורת בכוויית. עוד נמסר ממשרדו של בן טלאל כי האתר שהפיץ את הציטוטים "מפיץ באופן חוזר ונשנה חומר מטעה ומזויף על הנסיך אל-וואליד בן טלאל מבלי לאשר את הדברים עם משרדו".

אל וואליד בן טלאלצילום: בלומברג

מוקדם יותר השבוע דווח כי בן טלאל אמר לכאורה כי "אני אתמוך באומה היהודית ובשאיפות הדמוקרטיות שלה במקרה שתפרוץ אינתיפאדה פלסטינית ואני אפעיל את כל ההשפעה שבידי כדי לשבור כל יוזמה ערבית שנועדה לגנות את תל אביב, משום שאני רואה צורך בהסכמה ישראלית-ערבית וידידות עתידית שנועדה לעכב את הפלישה האיראנית המסוכנת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker