המיליארדר הסעודי בן טלאל מפתיע: אם הפלסטינים יתקוממו - אתמוך בישראל

נסיך סעודיה ואחד מעשירי תבל ביטא תמיכה בלתי מסויגת בישראל ואמר כי שתי המדינות צריכות להתאחד נגד האיום האיראני; בהמשך התברר כי אמינות הדיווח אינה ודאית

סוכנויות הידיעות

נסיך סעודיה, המיליארדר אל וואליד בן טלאל, הפתיע השבוע בהתבטאות שמביעה תמיכה בלתי מסויגת בישראל במקרה שתפרוץ אינתיפאדה פלסטינית חדשה. ואולם ביום שישי הכחיש הנסיך כי אמר את הדברים וטען כי הדיווח המקורי הוא "שקרי ומזויף".

"אני אתמוך באומה היהודית ובשאיפות הדמוקרטיות שלה במקרה שתפרוץ אינתיפאדה פלסטינית ואני אפעיל את כל ההשפעה שבידי כדי לשבור כל יוזמה ערבית שנועדה לגנות את תל אביב, משום שאני רואה צורך בהסכמה ישראלית-ערבית וידידות עתידית שנועדה לעכב את הפלישה האיראנית המסוכנת", צוטט בן טלאל בסוכנות הידיעות הכווייתית (KUNA) במהלך ביקורו השבוע במדינות המפרץ הפרסי.

"כל המחלוקת במזרח התיכון היא עניין של חיים ומוות עבור ממלכת סעודיה מנקודת ראותי, ואני יודע שהאיראנים רוצים להפיל את השלטון הסעודי באמצעות שימוש בבעיה הפלסטינית, ולכן כדי לסכל את המזימות שלהם, סעודיה וישראל חייבות לחזק את יחסיהן וליצור חזית מאוחדת כדי להכשיל את האג'נדה השאפתנית של טהרן", אמר בן טלאל בן ה-60, שהונו האישי מוערך ב-25 מיליארד דולר.

אל וליד בן טלאל

בן טלאל, הנחשב לאדם העשיר בעולם הערבי, העמיק בשנים האחרונות את מעורבתו בתאגידים בינלאומיים ואת השקעותיו בחברות טכנולוגיה, באמצעות חברת ההשקעות קינגדום הולדינג שבבעלותו. הוא עשה הון מהשקעות במגוון חברות בהן ניוז קורפ וטוויטר, ובין החזקותיו הנוכחיות נמנים פארק השעשועים יורו דיסני, בנק סיטי ורשת המלונות Four Seasons. הוא היה בעל המניות הפרטי הגדול ביותר בסיטיבנק והמשקיע השני בגודלו בענקית המדיה ניוז קורפ . כמו כן בחן השנה השקעה בחברת המדיה החברתית סנאפצ'ט, שבסופו של דבר לא יצאה לפועל.

ביולי הודיע הנסיך הסעודי כי בכוונתו לתרום את כל הונו לצדקה בהשראת ביל גייטס ומיליארדרים אחרים כמו וורן באפט ומארק צוקרברג, שהחליטו לתרום לפחות מחצית מהונם. "התחייבותי לתרום לצדקה תסייע לבנות גשרים שיעודדו הבנה בין תרבויות, פיתוח קהילתי, העצמת נשים, פתיחת אפשרויות בפני צעירים, הבטחת סיוע חיוני במקרים של אסונות, ויצירת עולם סבלני ומקבל יותר", אמר במסיבת עיתונאים שכינס בבירת סעודיה, ריאד. קרן הצדקה שהקים תרמה עד כה 3.5 מיליארד דולר לפרויקטים ב-92 מדינות בעולם.

בשנת 2011 נפתח מחדש בספרד תיק אונס נגד בן טלאל, שנחשד כי באוגוסט 2008 אנס דוגמנית בת 20 במהלך שיט בים התיכון ביאכטה יוקרתית. ב-2012 בוטלו האישומים נגדו.

אל־ווליד בן טלאל )משמאל( עם וורן באפט על שער מגזין "בלומברג"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker