אחרי אפל והממשל האמריקאי, המשקיע קרל אייקן רוצה להשתלט גם על ענקית הביטוח AIG

המיליארדר האקטיביסט הודיע על רכישת נתח גדול של מניות AIG וקרא למנכ"ל החברה במכתב פומבי לפצל את ענקית הביטוח לשלוש חברות כדי לשפר את התחרותיות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המשקיע המיליארדר קרל אייקן הודיע היום (רביעי) בטוויטר כי רכש "נתח גדול" של מניות AIG, וקרא לענקית הביטוח להתפצל לשלוש חברות נפרדות. מניית AIG קופצת ב-3%.

במכתב ששלח אייקן למנכ"ל החברה פיטר הנקוק ופורסם באתר שלו, קרא המשקיע האקטיביסט להפריד את אפיקי הפעילות שלה בחטיבות ביטוחי החיים והמשכנתאות וציין כי לחברה נדרשת בדחיפות תכנית חיסכון בעלויות. אייקן טרם הגיש מסמכים רגולטוריים שמפרטים את גודל אחזקותיו ב-AIG.

"החברה ממשיכה להפגין ביצועים נחותים בצורה חמורה מול מתחריה וניצבת כעת בפני נטל רגולציה מכביד יותר ויותר, שרק ישחק עוד יותר את עמדתה התחרותית", כתב אייקן במכתב.

קרל אייקן. אקמן: "לעובדה שקרל אייקן, למשל, חושב שאני טועה, יש אפס השפעה על הביטחון שלי בסוגיה אם אני צודק או טועה"צילום: בלומברג

בשבוע שעבר הודיע אייקן, הידוע כאחד מבעלי המניות הפרטיים הגדולים ביותר של אפל עם השקעה של 6 מיליארד דולר, כי בכוונתו להקים עמותת על פוליטית (סופר פאק) של 150 מיליון דולר כדי להפעיל לחץ על הקונגרס להפחית את מס החברות ולהקל על תאגידים אמריקאים להחזיר רווחים של מאות מיליארדי דולרים לארה"ב.

AIG היא אחת משלוש חברות ביטוח שסומנו כגדולות מדי בידי ועדה של רגולטורים פדרליים שהוקמה במסגרת רפורמת דוד-פרנק אחרי המשבר הפיננסי.

המנכ"ל הנקוק מסר בהודעה שהחברה נקטה צעדים משמעותיים כדי לקצץ את הסיכונים ולמכור נכסים שאינם חלק מפעילות הליבה שלה, וציין כי AIG שומרת על דיאלוג פתוח עם כל בעלי המניות שלה.

במהלך המשבר הפיננסי הפכה AIG לסמל של בעיות הנזילות שפגעו בחברות פיננסים רבות בעלות חשיפה לאג"ח משכנתאות סאב-פריים אחרי שבועת הנדל"ן התפוצצה. החילוץ הפדרלי ל-AIG הפך את משלמי המסים בשלב מסוים לבעלי 92% מהון החברה. AIG החזירה את כספי החילוץ במלואם עד סוף 2012.

AIGצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker