פרופ' דן אריאלי משיק משחק קלפים המבוסס על מחקריו בקיקסטארטר

הפרוייקט גייס את סכום היעד שלו – 15,000 דולר – ביממה הראשונה להשקתו, וצבר כבר יותר מ-1,500 תומכים ו-83 אלף דולר; ההכנסות נועדו למימון מחקרי כלכלה התנהגותית

מיכל רמתי
מיכל רמתי

פרופ' דן אריאלי, מומחה לכלכלה התנהגותית ומחבר רב-המכר "לא רציונלי ולא במקרה", ידוע באנקדוטות המשעשעות שלו מאינספור מחקרים שביצע לאורך השנים על קבלת החלטות. כעת הוא מנסה את ידו גם בזא'נר חדש, ומשיק משחק קלפים. אריאלי השיק את המשחק באמצעות אתר גיוס ההמונים קיקסטארטר, ותוך יממה כבר הגיע ליעד הגיוס אליו שאף: 15 אלף דולר.

הפרוייקט, מעין משחק טריוויה שכולל ניסויים שהתבצעו לאורך השנים בנושא הכלכלה ההתנהגותית, כבר גיוס יותר מ-83 אלף דולר מיותר מ-1,500 תומכים. הכספים העודפים מהגיוס ישמשו, לפי הקמפיין, למימון מחקריו של אריאלי.

לאיורי המשחק אחראי המאייר מיקי מוטס, ולעיצוב הקלפים אחראי אורן פייט. המשחק אמנם אינו מתקרב לפופולריות ולסכומי הגיוס של המשחקים המובילים נכון לעכשיו בגיוס בקיקסטארטר – כמו Scythe שגייס יותר מ-1.2 מיליון דולר מ-12 אלף תומכים או The 7th Continent שגייס יותר מ-1.1 מיליון יורו מ-11 אלף תומכים. אך הוא בכל זאת השישי בפופולריות שלו מקרב משחקי הלוח המגייסים נכון לעכשיו בקיקסטארטר, ונותרו לו עוד 23 ימים. משחק הקלפים המצליח אי פעם בקיקסטארטר הוא "חתלתולים מתפוצצים", עליו 219,382 תומכים הוציאו 8.78 מיליון דולר.

תמונת המחשה של המשחק Basically Irrational של דן אריאלי, מתוך קמפיין הקיקסטארטר
תמונת המחשה של המשחק Basically Irrational של דן אריאלי, מתוך קמפיין הקיקסטארטרצילום: Irrational Ventures, מתוך קמפיין הקיקסטארטר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ