ג'ניפר לורנס לא לבד: פערי השכר בין נשים לגברים בארה"ב ממשיכים להתרחב

שכרם של גברים עלה ברבעון השלישי בקצב כפול משל נשים ■ אישה השתכרה 81 סנט על כל דולר של גבר באותה משרה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

פערי השכר בין נשים לגברים בארה"ב המשיכו להתרחב השנה, היות ששכרם של גברים עלה בקצב מהיר פי שניים מאשר של הנשים.

השכר השבועי החציוני לגברים שעובדים במשרה מלאה היה 889 דולר ברבעון השלישי, עליה של 2.2% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. נשים במשרה מלאה, לעומת זאת, השתכרו 721 דולר בשבוע – עליה של 0.8% לעומת הרבעון המקביל – כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל", לפי דו"ח שפרסם בשבוע שעבר משרד העבודה האמריקאי.

היה זה הרבעון השלישי ברציפות שבו קצב עליית שכרם של גברים בארה"ב היה כפול מזה של נשים. כתוצאה מכך, נשים במשרה מלאה השתכרו 81.1 סנט על כל דולר שגבר השתכר. בכך התרחב שוב הפער המגדרי בשכר, לאחר שברבעון השני של 2014 נרשם הפער הקטן ביותר מאז 1979.

המכון למחקר מדיניות נשים דיווח באחרונה כי נשים הן מפרנסות שוות, אם לא העיקריות, בארבעה מכל עשרה משקי בית בארה"ב. לפי מחקר של המכון, אם פערי השכר ימשיכו להצטמצם באותו קצב של 50 השנים האחרונות, יעברו 44 שנים עד שנשים ישתכרו כמו גברים.

ג'ניפר לורנסצילום: אי-פי

חלק מהסיבה לפער המתרחב מיוחס לעליה בשכרם של גברים במקצועות בעלי שכר גבוה. השכר החציוני לעורכי דין ומהנדסים היה 1,345 דולר לשבוע עבור גברים, אך רק 940 דולר לשבוע עבור נשים. סקר של בלומברג ביזנסוויק הראה כי כך הדבר גם בקרב בוגרי בתי ספר למנהל עסקים – בתוך כמה שנים מסיום הלימודים בתוכניות MBA, נשים משתכרות פחות מגברים ומנהלות פחות אנשים מאשר גברים.

סיבה נוספת היא שגברים נוטים יותר מנשים לנהל משא ומתן על השכר – נטיה שקיימת גם בהוליווד, כפי שהמחיש המאמר שכתבה החודש השחקנית ג'ניפר לורנס. במאמר, שכותרתו "למה אני מרוויחה פחות מהגברים שמשחקים לצדי?" הודתה לורנס כי היא בעיקר כועסת על עצמה, על כך שויתרה מוקדם בשלב המשא ומתן רצתה לשאת חן בעיני הצד השני. "לא רציתי שיחשבו שאני 'קשה' או 'מפונקת'", כתבה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker